Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
«Укрбуд» збудував залізницю в Чорнобильській зоні відчуження
Реклама

«Укрбуд» збудував залізницю в Чорнобильській зоні відчуження

Залізнична гілка з'єднає вже існуючу мережу доріг з майбутнім Централізованим сховищем відпрацьованого ядерного палива

Этот материал также доступен на русском
«Укрбуд» збудував залізницю в Чорнобильській зоні відчуження

У Чорнобильській зоні відчуження закінчили будівництво залізничної гілки, яка з'єднає вже існуючу мережу з майбутнім Централізованим сховищем відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП). Нова залізнична колія довжиною понад 6 кілометрів простягнулася до споруджуваного сховища від лінії Вільча-Янів. Вона є частиною залізниці Овруч-Чернігів, що перетинає всю зону відчуження.

Роботи виконали фахівці компанії «Укренергомонтаж», яка входить до складу будівельної корпорації «Укрбуд» і раніше вже закінчила ряд найважливіших післяаварійних проектів в зоні ЧАЕС і на самій станції. При цьому для облаштування нової гілки будівельники не просто поклали залізничне полотно. Через природні перепади висот їм спершу довелося зайнятися вирівнюванням ландшафту: вони перемістили близько 215 тисяч кубометрів ґрунту та понад 55 тисяч кубометрів рослинного шару. Також необхідно було створити залізничний насип. На нього знадобилося близько 18 тисяч кубометрів щебеню.

«Укрбуд» збудував залізницю в Чорнобильській зоні відчуження

Ще уздовж залізничної колії простяглися дві автомобільні дороги, які потрібні для проїзду спецтехніки у разі виникнення непередбаченої ситуації. Одна з цих доріг повністю готова. Облаштування другої, а разом з нею і завершення всього проекту, також добігає кінця. Повністю закінчити роботи планують вже до кінця місяця.

Після закінчення будівництва ЦСВЯП нова залізнична лінія використовуватиметься для доставки відпрацьованого ядерного палива з Рівненської, Хмельницької та Южно-Української атомних електростанцій.

Тим часом, в самому ЦСВЯП теж кипить робота. Там активно триває будівництво технічних споруд, майданчиків та адміністративних будівель, які забезпечать безпечне та ефективне зберігання палива з українських АЕС. За оцінками генерального підрядника компанії «Укрбудмонтаж» (також входить до складу корпорації «Укрбуд») на сьогодні проект завершений приблизно на 40%.

Зокрема, будівельники повністю облаштували фундаменти та систему освітлення на майданчику зберігання контейнерів. На багатьох інших об'єктах ЦСВЯП закінчені основні будівельні роботи – вже зведені лабораторний комплекс, будівля електротехнічних пристроїв, протипожежна насосна станція, гараж. Зараз в них тривають оздоблювальні та монтажні роботи.

«Укрбуд» збудував залізницю в Чорнобильській зоні відчуження

Наближається до завершення зведення будівель адміністративно-побутового комплексу, одного з двох контрольно-пропускних пунктів, облаштування зовнішнього периметра сховища. Приблизно на 40% облаштовані залізничні під'їзні шляхи та автомобільні дороги, виконані залізобетонні роботи в будівлі приймання. Триває прокладка підземних інженерних мереж і комунікацій.

Загалом в роботах задіяні близько 300 будівельників і 50 одиниць техніки. При цьому одного лише бетону для створення ЦСВЯП використали вже майже 19 тисяч кубометрів. Завершення проекту заплановано у 2020 році.

«Укрбуд» збудував залізницю в Чорнобильській зоні відчуження
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті