Захворіло у світі
19,653,381
Померло у світі
727,101
Вилікувалось у світі
11,945,051
Захворіло в Україні
80,949
Померло в Україні
1,897
Вилікувалось в Україні
43,972
Генпрокуратура провела ряд обшуків у «Енергоатомі»

Генпрокуратура провела ряд обшуків у «Енергоатомі»

Обшуки проводилися за місцем роботи та проживання посадовців держпідприємства, які можуть бути причетними до закупівлі за завищеними цінами обладнання та монтажних робіт для деяких АЕС України

Генпрокуратура провела ряд обшуків у «Енергоатомі»
Фото: pixabay.com

Cлідчі Служби безпеки України  під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури 11 грудня 2019 року провели ряд обшуків у НАЕК «Енергоатом», за місцем роботи та проживання посадовців держпідприємства, які можуть бути причетними до закупівлі обладнання та монтажних робіт для деяких АЕС України за завищеними цінами. Про це повідомляє пресслужба Генпрокуратури.

За версією слідства, у 2017–2018 роках окремі комерційні структури поставили спеціалізовані клапани на загальну суму майже 40 млн грн, попередньо придбавши їх у виробників за ціною, що в чотири рази менша. 

З метою штучного завищення вартості продукції було виготовлено псевдодоговори купівлі-продажу, бухгалтерську та податкову звітність, використано ланцюг підприємств-«транзитерів».

Наразі вживаються невідкладні заходи для якнайшвидшого притягнення винних до відповідальності та відшкодування збитків державі. Досудове розслідування триває.

Нагадаємо: у вересні детективи Національного антикорупційного бюро розпочали розслідування щодо закупівель софту «Енергоатомом», що стало причиною обшуків 3 вересня в українській дочірній компанії німецької ІТ-корпорації SAP. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті