У РФ пояснили, чому не видали Нідерландам Цемаха

У РФ пояснили, чому не видали Нідерландам Цемаха

У Росії вважають, що по катастрофі МН17 «немає переконливої доказової бази»

У РФ пояснили, чому не видали Нідерландам Цемаха
Володимир Цемах
фото УНІАН

У Росії заявили, що вимога прокуратури Нідерландів затримати Володимира Цемаха у зв'язку з розслідуванням катастрофи малайзійського Boeing над Україною начебто суперечить міжнародним нормам. Про це заявила офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова, передає ТАСС.

«Генеральна прокуратура Росії була змушена задати уточнювальні запитання, а подальше листування показало, що правоохоронні органи Росії сумнівалися недаремно, – сказала вона. – З'ясувалося, що наказ про арешт віддавався в усній формі, а його документальне оформлення проведено лише після зустрічного запиту російської сторони. Цемах не був оголошений прокуратурою Нідерландів у розшук, не був внесений у базу Інтерполу як особа, яка розшукується».

«Якби російська влада повірили запитам прокурора з Нідерландів, то сама б порушила тим самим статтю 5 Європейської конвенції про захист прав людини й основних свобод. Вона стосується права на свободу й особисту недоторканність. Російське законодавство в цій галузі також було б порушено», – зазначила Захарова.

Офіційний представник МЗС РФ заявила, що переконливої доказової бази в розслідуванні Нідерландами катастрофи Boeing над Україною, як і раніше, немає, так що не ясно, що слідство має намір представити на суд в березні 2020 року.

«З чим слідство дійде на суд в березні 2020 року – ось тут немає ясності. Переконливої доказової бази як і раніше немає. Складається таке враження, що просто чіпляються, у тому числі розкручують у публічному просторі будь-який привід, зокрема, зараз це Цемах», – додала вона.

Нагадаємо: 3 грудня Росія відхилила запит влади Нідерландів про видачу Володимира Цемаха, якого підозрюють у причетності до атаки на малайзійський Boeing, збитий над територією України 2014 року. 

3 вересня головний прокурор Нідерландів закликав Україну не передавати Росії Цемаха, оскільки він проходить підозрюваним у справі про знищення MH17.

Проте, 5 вересня Київський апеляційний суд скасував запобіжний захід у вигляді утримання під вартою Цемаха, застосувавши до нього запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

7 вересня Цемах прибув до Росії в рамках взаємного звільнення утримуваних осіб з України.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив 7 вересня, зустрічаючи визволених українських в'язнів в аеропорту «Бориспіль», що голландські слідчі допитали Цемаха «не тільки перед поверненням».

11 вересня Нідерланди перекваліфікували Цемаха, що раніше вважався ключовим свідком у справі про знищення в небі над Донбасом у 2014 році малайзійського «Боїнга», рейс MH17, у підозрюваного у цій же справі.

Як повідомлялось, пасажирський Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий у небі над Донецькою областю 17 липня 2014 року. На його борту перебувало 298 чоловік, усі вони загинули.

У травні 2018 року міжнародна слідча група заявила, що ЗРК «Бук», який збив літак, прибув із російської військової частини.

Справи підозрюваних у збитті рейсу МН17 малайзійських авіаліній розглядатимуться в рамках національної юрисдикції Нідерландів. 

У червні цього року Служба безпеки України оголосила підозри фігурантам справи про збиття Боїнга 777 рейсу МН17 над Донбасом. Підозри оголошені громадянам РФ Ігорю Гиркину, Сергію Дубинському й Олегу Пулатову та українцю Леоніду Харченку. Імена цих підозрюваних фігурують у доповіді слідчої групи Bellingcat, яка вийшла напередодні офіційної прес-конференції слідчої групи. Всього в доповіді перераховано 12 осіб, трьох із них уже немає в живих.

Згідно з повідомленням, це не всі підозрювані, і наразі триває досудове розслідування.

Раніше цього місяця слідство у справі про катастрофу пасажирського літака Boeing, збитого ракетою в небі над Донбасом 17 липня 2014 року, виступило з новими звинуваченнями щодо Росії і сепаратистів на сході України. Міжнародна слідча група (JIT) опублікувала записи перехоплених розмов, які  вели лідери сепаратистів і високопоставлені російські чиновники та військові.

З розмов випливає, що лідери збройного угруповання «Донецька Народна Республіка» (ДНР) підтримували контакти з російськими урядовцями щодо російської військової підтримки. Серед цих лідерів були Олександр Бородай, самопроголошений «прем'єр-міністр», і обвинувачений Ігор Гіркин, самопроголошений «міністр оборони». Вони спілкувалися з Сергієм Аксьоновим, керівником Криму, призначеним російською стороною, і Владиславом Сурковим, високопоставленим чиновником російського уряду.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло