Захворіло у світі
1,359,398
Померло у світі
75,845
Вилікувалось у світі
289,109
Захворіло в Україні
1462
Померло в Україні
45
Вилікувалось в Україні
28
В ООН підрахували кількість загиблих мирних жителів на Донбасі

В ООН підрахували кількість загиблих мирних жителів на Донбасі

Глава місії ООН закликала дотримуватися режиму повного припинення вогню до кінця року

В ООН підрахували кількість загиблих мирних жителів на Донбасі
фото ЮНІСЕФ/В.Гілбертсон

З початку 2019 року на Донбасі загинули 26 мирних жителів, 136 отримали поранення. Про це у четвер, 12 грудня, заявила глава Моніторингової місії ООН з прав людини на Україні Матильда Богнер.

«Конфлікт продовжує щодня впливати на цивільне населення сходу України. Протягом звітного періоду (з 16 вересня до 15 листопада цього року) 6 цивільних осіб були вбиті, 36 поранені. Загальна кількість жертв серед цивільного населення в 2019 році склала 162 людини станом на 15 листопада, зокрема, 26 убитих і 136 поранених», – сказала вона.

Загальна кількість  загиблих від конфлікту цивільних осіб продовжує зростати, наголосила вона. 

«З середини квітня 2014 року, коли виник конфлікт, загальна кількість убитих серед цивільного населення по обидві сторони лінії зіткнення становить 3 344  людини, а кількість поранених перевищує 7 тисяч осіб з обох сторін», – сказала Богнер.

ООН оприлюднила нову доповідь стосовно ситуації в Україні. В Місії покладають великі надії на результати зустрічі «нормандської четвірки» 9 грудня в Парижі, в ході якої були прийняті зобов'язання добитися припинення вогню до кінця року.

Автори доповіді детально повідомляють про випадки вбивств, незаконного утримання під вартою і тортур, які імовірно мали місце на сході України. В Управлінні ООН з прав людини, як і раніше, серйозно стурбовані тим, що міжнародні спостерігачі, включаючи експертів ООН, не мають доступу до місць утримання під вартою в районах, непідконтрольних українській владі.

Експертів Місії ООН також турбують порушення права на справедливий судовий розгляд у кримінальних справах, пов'язаних із конфліктом. На їхню думку, вони є результатом затягування судових розглядів і неефективності безоплатної правової допомоги. Нагадуючи про те, що десятки обвинувачених перебувають у попередньому ув'язненні вже більше трьох років, автори закликають суди розглядати альтернативи досудового ув'язнення.

Нагадаємо, Рада продовжила особливий статус Донбасу ще на рік.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію