Захворіло у світі
30,784,671
Померло у світі
957,059
Вилікувалось у світі
21,032,712
Захворіло в Україні
175,678
Померло в Україні
3,557
Вилікувалось в Україні
77,512
Палата представників США схвалила санкції проти «Північного потоку-2»

Палата представників США схвалила санкції проти «Північного потоку-2»

В Німеччині в звʼязку з цим висловили бурхливий протест

Палата представників США схвалила санкції проти «Північного потоку-2»
фото Twitter Nord Stream 2

Палата представників Конгресу США прийняла оборонний бюджет, що передбачає санкції проти російських газопроводів «Північний потік-2» і «Турецький потік».

В якості аргументу на користь санкцій автори законопроекту вказали на необхідність забезпечення «європейської енергетичної безпеки». Проект «Північний потік-2», зокрема, названо «інструментом примусу і політичного тиску», який може послабити зв'язки США з Німеччиною та всією Європою.

За інформацією Deutsche Welle, законопроект передбачає санкції проти суден, що займаються прокладанням труб для цих російських газопроводів, а також щодо іноземних громадян, які причетні до їхньої роботи.

Німецька влада висловила «жаль» з приводу схвалення Палатою представників законопроекту, який передбачає покарання для підрядників, які беруть участь в будівництві «Північного потоку-2».

«Ми з жалем взяли до уваги голосування в Палаті представників США, – говориться в заяві міністерства економіки. – Наша позиція щодо екстра територіальної оцінки санкцій зрозуміла: ми їх відкидаємо».

Німецько-російська зовнішньоторговельна палата закликала ввести санкції у відповідь проти США у разі прийняття законопроекту.

«Європа повинна відповісти на санкції, які завдають шкоди Європі, контрсанкціями», – заявив глава палати Маттіас Шепп.

«Теоретично санкції спрямовані проти Росії, але вони торкнуться Європи», – сказав представник «Партії зелених» Юрген Тріттін одному з німецьких видань. На його думку, санкції дуже дорого коштуватимуть як європейським компаніям, так і приватним громадянам.

Після схвалення законопроекту Палатою представників його повинен розглянути Сенат. Очікується, що у верхній палаті Конгресу голосування щодо документу відбудеться до 20 грудня, після чого його відправлять на підпис президенту.

Нагадаємо, конгрес США прийняв оборонний бюджет з військовою допомогою Україні в $300 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті