Захворіло у світі
911,308 осіб
Померло у світі
45,497 осіб
Вилікувалось у світі
191,673 особи
Захворіло в Україні
794 особи
Померло в Україні
20 осіб
Вилікувалось в Україні
13 осіб
Польща після відмови від російського газу купуватиме паливо в США, ЄС, Катарі та Норвегії

Польща після відмови від російського газу купуватиме паливо в США, ЄС, Катарі та Норвегії

Польща офіційно сповістила «Газпром» про небажання продовжувати «Ямальський контракт»

Польща після відмови від російського газу купуватиме паливо в США, ЄС, Катарі та Норвегії
фото www.flickr.com/photos/23161425@N08/2745168551

Польська державна компанія PGNiG, яка оголосила нещодавно про наміри не продовжувати контракт на закупівлю російського газу, який надходить в країну по газопроводу Ямал –Європа, має намір закуповувати газ в Норвегії, Євросоюзі, а також в США і Катарі. Про це пише «Інтерфакс».

У 2019 Польща спожила 19 млрд кубометрів газу, з них 4 млрд куб. м – це внутрішній видобуток, 9 млрд куб. м придбано в Росії, 3,5 млрд куб. м – в Євросоюзі і ще 2,5 млрд куб. м закуплено у вигляді зрідженого природного газу (СПГ).

Як випливає з матеріалів компанії, з 2023 року, коли закінчується контракт на покупку газу в «Газпрому», Польща буде забезпечувати свій попит на газ за рахунок інших джерел.

Так, PGNiG планує з 2023 по 2027 роки трохи збільшити споживання газу – приблизно до 23 млрд кубометрів. За мінусом власного видобутку, який трохи впаде до 2027 року, інші джерела розподіляться приблизно рівномірно – близько 7–8 млрд кубометрів газу на рік: Норвегія газопроводом Baltic Pipe, СПГ і газ з Євросоюзу.

При цьому, згідно з матеріалами PGNiG, компанія має контракти на закупівлю з 2023 року біля 8,5 млрд кубометрів регазифікованого СПГ, у 2024 році цей показник зросте до майже 12,5 млрд кубометрів газу. З цього обсягу контракти на близько 5 млрд кубометрів газу на рік укладені на умовах DES (delivered ex ship – поставка з судна в порту призначення) решта – на умовах FOB (free-on-board, які передбачають поставку СПГ покупцеві в порту відвантаження).

Так, з 2019 по 2028 роки Qatargas може постачати до Польщі близько 3 млрд кубометрів регазифікованого газу, контракт на покупку СПГ у американської Cheniere передбачає зростання поставок з невеликого обсягу в 2019 року до виходу на повний обсяг в 2 млрд куб. м у 2023 році.

Контракт з американською Venture Global LNG, згідно з матеріалами PGNiG, передбачає поставку з 2022 року і зростання до 2023 року до 2 млрд куб. м газу на рік, до 2024 року – до 4,5 млрд куб. м на рік. Ще близько 3 млрд кубометрів газу Польща має намір купувати в американської Sempra Energy з проекту Port Arthur LNG – близько 1 млрд куб. м газу з 2023 року до близько 3 млрд куб. м у 2024 році.

У Норвегії Польща розраховує купувати з 2023 року до 10 млрд кубометрів газу (з них 2,5 млрд кубометрів газу припадає на газ, який видобуває PGNiG у рамках норвезьких концесій, ще 7,5 млрд куб. м Польща розраховує купувати у інших норвезьких виробників.

Норвезький газ Польща розраховує отримувати по газопроводу, що будується Baltic Pipe, – його потужність складає 10 млрд куб. м, але він пройде також через території Данії та Швеції, які будуть теж відбирати з нього газ. Газопровід прийде до польського міста Свіноуйсьце, де розташований СПГ-термінал.

Нагадаємо: нещодавно польський енергетичний концерн PGNiG передав російському «Газпрому» повідомлення про бажання завершити дію «Ямальського контракту» про постачання російського газу 31 грудня 2022 року.

Як виявилось, PGNiG протягом декількох років переплачувала російському концерну «Газпром» не менше 230 млн євро щорічно.

На початку грудня, проєкт «Балтійського газопроводу» (Baltic Pipe) з Норвегії в Польщу отримав другий з необхідних трьох дозволів на укладання в Балтійському морі. Тепер для конкурента «Північного потоку – 2» залишилося отримати дозвіл від шведського регулятора.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію