АМКУ зобов'язав Мінінфраструктури скасувати пільги для аеропорту «Бориспіль»

АМКУ зобов'язав Мінінфраструктури скасувати пільги для аеропорту «Бориспіль»

Одинична ставка плати за послуги з обслуговування на підході та в районі аеродрому для «Борисполя» складає 210 євро, а для всіх інших аеропортів країни – 411 євро

АМКУ зобов'язав Мінінфраструктури скасувати пільги для аеропорту «Бориспіль»
Фото: pixabay.com

Антимонопольний комітет України (АМКУ) зобов'язав Міністерство інфраструктури України усунути дискримінаційні умови, які стосуються ставок за послуги з аеронавігаційного обслуговування аеропортів. Про це йдеться в повідомленні прес-служби АМКУ.

АМКУ 12 грудня розглянув справу про антиконкурентні дії Мінінфраструктури і дійшов висновку, що наказ міністерства від 4 червня 2019 року №415 ставить аеропорт Бориспіль у привілейоване становище порівняно з іншими аеропортами.

Згідно з наказом, одинична ставка плати за послуги з аеронавігаційного обслуговування на підході та в районі аеродрому для «Борисполя» становить 210 євро, а для всіх інших аеропортів країни – 411 євро.

Таке рішення може призвести до подорожчання перельотів на внутрішніх і міжнародних рейсах для тих аеропортів, для яких ставка у два рази вище, до незацікавленості компаній в авіаперевезеннях в інші міжнародні аеропорти України, крім Борисполя» (зокрема, це стосується аеропорту Київ (Жуляни). Також це може призвести до зменшення авіарейсів в інші аеропорти України, крім аеропорту «Бориспіль».

Виходячи з цього, АМКУ прийняв рішення, що наказ Мінінфраструктури, містить ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, та зобов'язав Мінінфраструктури внести зміни до наказу №415 і усунути «дискримінаційні умови».

Нагадаємо: Антимонопольний комітет на початку листопада розпочав розгляд справи проти Міністерства інфраструктури.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло