Захворіло у світі
30,784,671
Померло у світі
957,059
Вилікувалось у світі
21,032,712
Захворіло в Україні
175,678
Померло в Україні
3,557
Вилікувалось в Україні
77,512
Запрацював е-кабінет забудовника в тестовому режимі: 5 секунд замість 5–10 днів на подання документів – Кабмін

Запрацював е-кабінет забудовника в тестовому режимі: 5 секунд замість 5–10 днів на подання документів – Кабмін

Гончарук сподівається, що ЕКЗ допоможе зменшити кількість тіньових ліцензій на будівництво

Запрацював е-кабінет забудовника в тестовому режимі: 5 секунд замість 5–10 днів на подання документів – Кабмін
Олексій Гончарук
www.kmu.gov.ua

Електронний кабінет забудовника  розпочав роботу у тестовому режимі: можна отримати дозволи, ліцензії та сертифікати щодо об’єктів будівництва класу СС1

Про це на своєму Telegram-каналі заявив прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

Прем’єр нагадав, що тіньовий ринок посередницьких послуг при видачі будівельних ліцензій коштує державі близько 100 млн грн щороку, а за підсумками минулого року майже половина з усіх заявок отримали відмову.

«Сьогодні ми зробили рішучий крок для того, щоби це припинилося. Люди як платники податків заслуговують на якісні сервіси та відсутність корупції. Реєстрація та отримання документів, дозволи, ліцензії та сертифікати щодо об’єктів будівництва – усе це стане автоматизованим через е-кабінет», – повідомив Гончарук.

Подання документів у паперовому форматі також залишатиметься доступним, але звично забиратиме п’ять робочих днів, а декларації – десять днів. Тоді як через ЕКЗ рішення ухвалюватимуться автоматично – до п’яти секунд замість 5–10 днів – та надсилатимуться на електронну пошту заявника, наголосили у Кабміні.

Першими отримати дозволи та ліцензії через е-кабінет забудовника зможуть представники так званого масмаркету у сфері будівництва – об’єктів класу наслідків СС1.

До цієї категорії належать 80% усіх заявок, що надходять до Державної архітектурно-будівельної інспекції України (ДАБІ), відзначив глава уряду.

Це житлові та промислові будівлі (до чотирьох поверхів), а також – об’єкти лінійної інфраструктури та дороги.

Інформація в е-кабінеті перевірятиметься автоматично, зокрема, право власності на ділянку та її цільове призначення, параметри відповідності об’єкту до СС1: квадратура, кількість поверхів тощо.

Вже за декілька місяців будуть доступними онлайн-послуги також стосовно об’єктів, що за класом належать до об’єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, обіцяють в уряді.

Онлайн-сервіс доступний на порталі ДАБІ за лінком: https://e-dabi.gov.ua/, через вхід до особистого кабінету.

Нагадаємо: раніше  Мінцифри оголосило про запуск бета-версії застосунку «Дія»: тестують електронні водійські права та техпаспорт.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті