Угорщина хоче підключитись до «Турецького потоку»

Угорщина хоче підключитись до «Турецького потоку»

В країні це вважають найкращим варіантом для диверсифікації енергетичних ресурсів

Угорщина хоче підключитись до «Турецького потоку»
фото www.flickr.com/photos/150140635@N04/34804720914

Угорщина назвала використання газопроводу «Турецький потік» найкращим варіантом для диверсифікації енергетичних ресурсів. Про це заявив міністр закордонних справ і зовнішньоекономічних зв'язків країни Петер Сійярто, передає OilExp.

«Наразі ми зацікавлені в диверсифікації наших джерел і також маршрутів поставки (енергоресурсів), – сказав він, відповідаючи на питання про приєднання Угорщини до «Турецького потоку». – Найбільш можливий сценарій диверсифікації маршрутів постачання – це «Турецький потік».

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

«Ми сподіваємося, що його болгарську ділянку буде побудовано за графіком. Ми бачимо, що наші сербські друзі йдуть за графіком, – продовжив Сійярто. – Ми готуємося відкрити угорсько-сербський кордон. Сподіваємося, що до кінця 2021 року 9,8 млрд куб. м газу буде приходити в Угорщину по південному напрямку. Ми зацікавлені в диверсифікації маршрутів постачання і джерелах. Тому «Турецький потік» – це цілком реалістичний сценарій ».

Магістральний газопровід (МГП) «Турецький потік» пройде по дну Чорного моря до європейської частини Туреччини і далі до кордону з Грецією. Перша гілка призначена для постачання турецького ринку, друга – для поставок до країн Південної і Південно-Східної Європи.

Нагадаємо: болгарська сторона заявила, що готова забезпечити з початку року транзитні постачання газу в Грецію і Північну Македонію з трубопроводу «Турецький потік». В болгарській газовій компанії розповіли, що прокладка труб до кордону з Сербією на ділянці газопроводу «Балканський потік» протяжністю 308 км завершиться до 31 травня.

Як повідомлялося, Президент Росії Владімір Путін звинуватив Болгарію в навмисній затримці будівництва російського газопроводу «Турецький потік» на території країни й заявив, що Москва може знайти способи обійти Софію в разі потреби.

Президент Реджеп Таїп Ердоган 30 листопада під час урочистої церемонії відкриття газопроводу Tanap між Туреччиною і Азербайджаном заявив, що газопровід «Турецький потік» буде запущений 8 січня 2020 року.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло