Кабмін передав Державну іпотечну установу в управління Мінфіну

Кабмін передав Державну іпотечну установу в управління Мінфіну

Окрім того, КМУ також прийняв постанову щодо надання державної гарантії за запозиченнями ДІУ

Кабмін передав Державну іпотечну установу в управління Мінфіну
Фото: УНІАН

Кабінет Міністрів в середу, 18 грудня, прийняв постанову про передачу Державної іпотечної установи (ДІУ) в управління Міністерству фінансів. Про це повідомляє пресслужба Кабміну.

Прийняття постанови сприятиме проведенню Мінфіном єдиної державної фінансової політики в сфері розвитку ринку іпотечного кредитування.

Окрім того, КМУ також прийняв постанову щодо надання державної гарантії за запозиченнями ДІУ. Постановою зокрема затверджуються Умови надання у 2019 році державної гарантії для забезпечення виконання боргових зобов’язань за позиками, які залучаються ДІУ.

Гарантія надається для забезпечення виконання не більше 99 відсотків зобов'язань ДІУ за внутрішніми кредитами, сума яких не перевищує 3,7 млн грн, ураховуючи зобов'язання щодо погашення основної суми, сплати відсотків, комісій та інших зобов'язань за запозиченнями.

Забезпечення не менш як 100% суми боргових зобов’язань позичальника за гарантованою частиною запозичення, а плата за надання гарантії – 0,01% річних залишку суми гарантійних зобов'язань.

Міністерство фінансів уповноважується на підписання документів щодо надання державної гарантії для забезпечення виконання боргових зобов’язань за запозиченнями ДІУ.

Згідно з повідомленням, прийняття постанови створює передумови для збільшення доступності будівництва нового житла для громадян України.

Нагадаємо: Кабінет міністрів ухвалив рішення створити Офіс фінансового контролю замість Державної аудиторської служби. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію