Узбекистан став країною року за версією журналу The Economist
Експерти видання відзначили, що країна стала набагато «менш деспотичною»

Республіка Узбекистан стала країною року за версією британського журналу The Economist.
На думку видання, цього року країна стала набагато «менш деспотичною». Експерти особливо відзначили виділили реформи, які президент Шавкат Мірзйоєв ініціював на початку 2018 року, які «значним мірою» прискорились в 2019.
В матеріалі наголошується, що ще всього три роки тому «Узбекистан був старомодною пострадянської диктатурою, закритим суспільством з винятковою жорстокістю і некомпетентністю».
За часів попереднього президента Іслама Карімова, як пише видання. жінок та дітей змушували працювати на плантаціях, з чим намагались активно боротися «дисиденти». Однак з реформами нового лідера влада «значною мірою» припинила використовувати примусову працю і закрили найвідомішу свою жорстокістю в’язницю «Жаслик».
Експерти видання наголосили. що країні багато ще треба чого зробити, але «жодна з країн не просунулась настільки вперед».
Цьогорічними кандидатами на звання країни року були також Нова Зеландія, Македонія та Судан. Експерти відзначили реакцію влади на теракти в мечетях Крайстчьорча в Новій Зеланії; перейменування, яке поклало край конфлікту між Афінами та Скоп’є в Північній Македонії та звергнення тирана Омара аль-Башира в Судані.
Нагадаємо: в 2018 країною року The Economist визнав Вірменію .
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].