Захворіло у світі
19,947,467
Померло у світі
732,650
Вилікувалось у світі
12,150,055
Захворіло в Україні
81,957
Померло в Україні
1,922
Вилікувалось в Україні
44,359
IBM створила акумулятор без кобальту, матеріали для якого можна добувати з морської води

IBM створила акумулятор без кобальту, матеріали для якого можна добувати з морської води

В компанії заявляють, що так акумулятори є кращими за традиційні літій-іонні

IBM створила акумулятор без кобальту, матеріали для якого можна добувати з морської води
фото www.flickr.com/photos/-heinecke-/4406341989

IBM Research Battery Lab презентувала нову батарею, в якій відсутні важкі метали, замість них – матеріали, отримані з морської води. Це відкриття допоможе прибрати потребу у важких металах в виробництві акумуляторів та трансформувати довготермінову стійкість елементів енергетичної інфраструктури компанії, йдеться в повідомленні IBM.

Багато матеріалів для акумуляторів, включно з важкими металами, такими як нікель та кобальт, становлять величезну екологічну та гуманітарну загрозу, наголошують в компанії .

Фахівцям IBM, як зазначається, вдалось створити акумулятор з трьох матеріалів, які раніше не використовувалися для такої мети. Важких металів в ньому немає. В новій батареї, зокрема, використовується катодний матеріал, який не містить кобальт та нікель,  а також рідкий електроліт.

За даними IBM, нові акумулятори можуть перевершити існуючі літій-іонні батареї за ціною, часом на  зарядку (менше п'яти хвилин, щоб досягти 80%), питомою потужністю та енергоефективністю. Така батарея є менш вогненебезпечною, тому її можна використовувати в літаках, електромобілях і розумних енергосистемах.

Для реалізації свого амбітного проєкту за межі дослідної лабораторії, BM уклала партнерську угоду з Mercedes-Benz, постачальником електролітних батарей Central Glass і виробником батарей Sidus.

Більше про те, як IBM просувається на вітчизняному ринку можна дізнатись з матеріалу Mind «Очільник IBM Україна»: «У нас немає завдання створити індустрію і бути в ній єдиними». 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті