Милованов: Мінекономіки неофіційно перегляне макропрогноз на початку 2020 року

Милованов: Мінекономіки неофіційно перегляне макропрогноз на початку 2020 року

НБУ проведе перегляд макроекономічного прогнозу як зазвичай – наприкінці січня

Милованов: Мінекономіки неофіційно перегляне макропрогноз на початку 2020 року
Міністр економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов
Фото: УНІАН

На початку 2020 року Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства планує переглянути макроекономічний прогноз, Національний банк України – наприкінці січня. Про це повідомив міністр  економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов, передає Інтерфакс-Україна.

«НБУ переглядає макропрогноз наприкінці січня. Ми будемо неофіційно переглядати також на початку року. Офіційно ми маємо надати новий прогноз навесні. Але, думаю, зробимо раніше. Теж десь на початку року», – повідомив міністр.

Нагадаємо, що згідно з жовтневим макропрогнозом, середньорічний обмінний курс у 2020 році становитиме 27 грн/$1, у 2021-му – 27,2 грн/$1, у 2022-му – 27,5 грн/$1 за базовим сценарієм. За оптимістичним сценарієм 2020 року курс гривні очікується на рівні 24,8 грн/$, 23,9 грн/$ у 2021 році та 24,2 грн/$ в 2022-му.

За оцінкою Мінекономіки, зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України в 2020 році на передбачено на рівні –  3,7%, а за оптимістичним сценарієм зростання ВВП сягне 4,8%.

Нагадаємо, як повідомляв Mind, на думку міністра фінансів Оксани Маркарової, недовиконання доходів бюджету–2019 не призведе до секвестру. За словами міністра фінансів, «захищені видатки» бюджету будуть профінансовані в повному обсязі.

Також раніше Mind писав, що голова Рахункової палати Валерій Пацкан повідомив, що план видатків загального фонду державного бюджету може бути не виконаний за підсумками року.

Нагадаємо: за січень–вересень 2019 року  року загальний фонд недоотримав 78,4 млрд грн (7,2%) від плану. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті