Робота над «суперзброєю» йде по плану – Путін
Президент РФ заявив, що склалась унікальна ситуація, оскільки ні в одній країні світу, крім Росії, немає гіперзвукової зброї

Роботи по міжконтинентальній балістичній ракеті «Сармат», гіперзвуковій ракеті «Циркон», підводному апарату «Посейдон» і крилатій ракеті з ядерною силовою установкою «Буревісник» йдуть за планом. Про це заявив президент РФ Владімір Путін, передає «Інтерфакс».
Президент РФ нагадав у вівторок на розширеному засіданні колегії Міноборони Росії, що у військах на озброєнні вже стоять гіперзвукові комплекси авіаційного базування «Кинджал», лазерні бойові комплекси «Пересвєт», розпочато оснащення першого полку РВСП новітнім гіперзвуковим комплексом міжконтинентальної дальності «Авангард».
Путін підкреслив, що в новій і новітній історії Росії унікальна ситуація, оскільки ні в одній країні світу немає гіперзвукової зброї.
«Ні Радянський Союз, ні Росія – ми ніколи не прагнули створювати загрози для інших країн. І ми завжди наздоганяли: атомну бомбу створили США і Радянський Союз тільки наздоганяв, засобів доставки носіїв ядерної зброї у нас теж не було, не було стратегічної авіації – Радянський Союз наздоганяв. Перші ракети міжконтинентальної дальності фактично теж з'явилися не у нас. Радянський Союз наздоганяв», – сказав він.
У зв'язку з цим Путін зазначив, що зараз у Росії унікальна ситуація.
«Наздоганяють нас. У жодній країні світу немає гіперзвукової зброї взагалі, гіперзвукової зброї континентальної дальності тим більше», – зазначив він.
В ході огляду виставки сучасних озброєнь і техніки в Національному центрі управління обороною РФ Путіну доповіли, що випробування нової міжконтинентальної балістичної ракети «Сармат» планується завершити в 2021 році.
Путіну розповіли, що тривають роботи зі створення ракетного комплексу «Сармат» з міжконтинентальною балістичної ракетою важкого класу з поліпшеними характеристиками. Можливість суборбітального польоту «Сармата» на дальність 35 000 кілометрів «дозволить перекрити весь діапазон дальності застосування ракетних комплексів в межах земної кулі», повідомили в центрі.
Також Путіну розповіли, що «Сарматом» в період з 2020 по 2027 рік планується переозброїти 20 ракетних полків.
Представники повітряно-космічних сил Росії розповіли Путіну, що винищувачі п'ятого покоління Су-57 можуть стати носіями перспективних комплексів «Кинджал» після 2030 року.
Нагадаємо: після закінчення дії ДРСМД США оголосили про прискорення розробки нових ракетних систем. Зокрема, в країні вже почали роботу над мобільними системами неядерних крилатих і балістичних ракет наземного базування.
Крім того,очільник Пентагону анонсував, що через кілька років у США буде розроблено гіперзвукову зброю. Тоді ж він наголосив,що РФ «має в своєму розпорядженні ... крилаті ракетами середньої дальності, можливо оснащені ядерними боєголовками і спрямовані в бік Європи».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].