Москва відповість на санкції США і добудує газогони – Лавров

Москва відповість на санкції США і добудує газогони – Лавров

Російський міністр додав, що РФ вводитиме санкції, «але так, щоб нам самим собі не завдати шкоди»

Москва відповість на санкції США і добудує газогони – Лавров
Сергій Лавров
фото МЗС РФ

Росія відповість на американські санкції проти російських газогонів «Північий потік – 2» та «Турецький потік», а також на запропоновані комітетом Сенату заходи для захисту «від агресії Кремля». Про це заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, передає DW.

«На санкції ми будемо відповідати, але так, щоб нам самим собі не завдати шкоди. Але відповідати будемо точно. І, звичайно, ми будемо це враховувати, вибудовуючи всі наші відносини», – заявив він.

Російський міністр додав, що попри американські обмежувальні заходи російські газогони будуть добудовані.

«Я переконаний, що «Північний потік – 2», як і «Турецький потік», відбудеться. «Турецький потік» буде запущений буквально через два-три тижні», – наголосив Лавров.

За його словами, президент США Дональд Трамп і держсекретар США Майк Помпео хочуть розвивати торгівлю, але Конгрес «бомбардує наші відносини санкціями».

«Така ситуація склалася в США, що в прагненні переглянути підсумки виборів і волю американського народу ці конгресмени готові на все, включаючи абсолютно нерозумні й, я б сказав, не варті серйозних політиків речі», – зазначив очільник російського МЗС.

Нагадаємо: 20 грудня президент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет країни, який передбачає запровадження санкцій проти російських газопроводів.

Крім того, 18 грудня комітет з міжнародних відносин Сенату США прийняв законопроект, що дозволяє ввести жорсткі санкції щодо Росії- законопроєкт DASKA (Закон про захист американської безпеки від агресії Кремля).

Проєкт пропонує запровадити санкції щодо російських «політичних фігур, олігархів та інших осіб», які сприяють, прямо або побічно «незаконним і корупційним діям» російської влади. Також пропонується ввести заборону на операції з новим суверенним боргом РФ.

Під санкції повинні підпасти російські фінансові інститути, які, за оцінкою президента США, тим або іншим способом підтримували «втручання російського уряду в демократичні процедури або вибори в будь-якій країні за межами РФ». Також планується запровадити санкції, націлені на інвестиції в російські проєкти за межами РФ. Під заборону потрапляють інвестиції вартістю від одного мільйона доларів.

Як повідомлялося, дві американські бізнес-групи просять Сенат не вводити «санкції з пекла» проти Росії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті