ФРН розкритикувала санкції США проти «Північного потоку – 2», але заходів у відповідь не вживатиме

ФРН розкритикувала санкції США проти «Північного потоку – 2», але заходів у відповідь не вживатиме

Із критикою санкцій також виступили Євросоюз та Росія

ФРН розкритикувала санкції США проти «Північного потоку – 2», але заходів у відповідь не вживатиме
фото Shutterstock

Влада Німеччини не планує відповідати на санкції, введені США проти будівництва газопроводу «Північний потік – 2». Про це заявив координатор німецького уряду по трансатлантичної співпраці Пітера Байєр, передає DW.

 За його словами, американські санкції спрямовані не проти Німеччини, а проти приватних підприємців.

«Тому Німеччина не вживатиме заходів у відповідь заходів. Якби таке і трапилося, то тільки на європейському рівні, але і цього не станеться», – заявив політик.

При цьому Байєр визнав, що федеральний уряд при плануванні газопроводу недооцінив політичний вплив цього проекту.

«Критика балтійського трубопроводу з боку наших європейських партнерів звучала давно. Ми занадто довго не сприймали це серйозно», – зазначив він, висловивши сумніви в тому, що в нинішній ситуації  «Північний потік – 2» був би взагалі побудований.

Заступниця речника німецького уряду Ульріке Деммер заявила, що ФРН виступає проти американських санкції, оскільки вони «завдають удару німецьким та європейським підприємствам та втручаються у наші внутрішні справи».

З огляду на переговори між Україною та Росією щодо транзиту російського газу через Україну до ЄС «такі американські заходи, які передусім покликані захищати Україну, є особливо незрозумілими», додала вона.

Не згодні із санкціями проти російського газогону і в Соціал-демократичній партії Німеччини (СДПН).

«Цей односторонній крок є тягарем для двосторонніх відносин. Запроваджені США санкції не завадять завершити роботу щодо «Північного потоку – 2», натомість лише затримають її», – наголосив зовнішньополітичний речник СДПН Нільс Шмід.

ЄС також виступив проти запроваджених США санкцій.

«ЄС принципово виступає проти запровадження санкцій проти компаній ЄС, які ведуть законний бізнес», – заявив речник Єврокомісії.

Європейська комісія зараз аналізує ймовірний вплив санкцій США.

«Завданням ЄК завжди було забезпечити, щоб «Північний потік – 2» працював прозоро та недискримінаційно, з відповідним ступенем регуляторного нагляду», – наголосив речник ЄК.

В Москві заявили, що нові американські санкції заважатимуть іншим країнам розвивати свою економіку.

«Держава з держборгом в 22 трильйона доларів забороняє кредитоспроможним країнам розвивати реальний сектор своєї економіки! Американська ідеологія життя в борг не витримала світової конкуренції, що регулярно підтверджує Мінфін США, виписуючи новий «ордер на економічний арешт». Скоро почнуть вимагати негайно припинити дихати. І багато хто це виконає», – написала у Facebook представниця російського МЗС Марія Захарова.

Нагадаємо: президент США Дональд Трамп ввечері в п'ятницю, 20 грудня, підписав оборонний бюджет країни, який передбачає запровадження санкцій проти російських газопроводів. Зокрема, документ передбачає запровадження нових санкцій щодо російських газопроводів «Півінчний потік – 2» та «Турецький потік» заради забезпечення «європейської енергетичної безпеки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті