Перемовини по газу: узгоджених текстів ще немає, боротьба іде за кожну кому – Коболєв
Україна та РФ досі узгоджують 3 документи : міжоператорську угоду, договір про транзит та мирову угоду між «Нафтогазом» та «Газпромом»

Українська сторона продовжує працювати над узгодженням деталей угод з РФ в межах виконання Мінського протоколу, йдеться виключно про три документи: міжоператорську угоду між «Оператором ГТС України» та «Газпромом», договір на прокачування російського газу українською ГТС на 5 років та мирову угоду для врегулювання взаємних претензій «Нафтогазу» та «Газпрому» за контрактами 2009 року.
Про це повідомив ввечері 28 грудня глава правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв на своїй сторінці у Facebook.
«Боротьба йде за кожну кому. Є певний прогрес, але узгоджених текстів угод станом на зараз нема», – написав він.
Андрій Коболєв наголосив, що перемовини ведуться виключно щодо операторської угоди для «ОГТСУ», умов транзиту російського газу через українську трубу та мирової угоди щодо взаємних претензій «Нафтогазу» та «Газпрому».
Очільник «Нафтогазу» повідомив, що юристи української сторони працюють над тим, щоб знизити можливі ризики для України у разі запуску нової російської труби «Північний потік – 2».
«Ми розуміємо, що на який би термін не був укладений такий договір, якщо буде добудований «Північний потік –2», забезпечити виконання такого договору буде надзвичайно проблематично», – прокоментував Коболєв.
Щодо мирової угоди, яка має зупинити взаємні судові претензії України та РФ, Андрій Коболєв запевнив, що Київ готовий відмовитися від своїх позовів «лише взамін на щось рівноцінне».
Також глава правління «Нафтогазу України» наголосив, що наразі з перемовин з РФ виключено наступні питання:
- судові позови щодо захоплення активів «Нафтогазу» в Криму;
- обов‘язковість прямих закупівель у «Газпрому» (ця тема озвучувалася росіянами восени – Mind);
- штрафи АМКУ
- «борг Януковича» та інші негазові питання.
Як повідомляв Mind, 20 грудня Москва та Київ оголосили про узгодження основних положень нового контракту на транзит газу терміном на п'ять років, а також про врегулювання взаємних претензій між «Газпромом» і «Нафтогазом».
Росія продовжує процеси зі стягнення з України так званого «боргу Януковича» – $3 млрд (+відсотки), які РФ надала Україні єврооблігаціями в кінці 2013 року як кредит.
Водночас 27 грудня Україна отримала від «Газпрому» відсуджені в Стокгольмському арбітражі $3 млрд.
Цього ж дня грудня Кабінет Міністрів схвалив підписання мирової угоди із АТ «Газпром».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].