США і ЄС вважають, що ООН хоче «легалізувати цензуру в інтернеті»
Скандальну резолюцію про боротьбу з кіберзлочинністю ініціювали зокрема РФ та Білорусь, Україна голосувала проти

28 грудня Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію щодо боротьби з кіберзлочинністю, яка вже викликала занепокоєння з боку низки країн: на їх думку, документ сприятиме встановленню цензури в Інтернеті.
Про це повідомляє DW.
Згідно з резолюцією, ООН має створити міжнародний комітет, який розробить план заходів щодо боротьби зі «злочинним використанням інформаційно-комунікаційних технологій».
США та ЄС вже заявили, що така ініціатива сприятиме встановленню цензури в інтернеті.
А правозахисники з Human Rights Watch наголошують, що авторами документа виступили країни, уряди яких, на думку організації, якраз обмежують свободу слова та інакомислення своїх громадян.
«Якщо мета – створити конвенцію, яка дасть країнам легальне прикриття для відключення інтернету та цензури, і при цьому створюватиме можливість для криміналізації свободи слова, то це є поганою ідеєю», – зауважив директор відділу Human Rights Watch з проблематики ООН Луїс Шарбонно.
Резолюцію про заходи боротьби з кіберзлочинністю підтримали представники 79 країн, натомість 60 проголосували проти. Повідомляється, що 33 країни утрималися.
Україна була серед тих, хто голосував проти скандального документу, разом з Канадою, Францією, Німеччиною, Великобританією та США.
Натомість авторами та ініціаторами цієї резолюції виступили: РФ, Білорусь, Казахстан, Азербайджан, Таджикистан, Вірменія, Китай, Індія, Сирія, Єгипет, КНДР, Іран та інші (всього 47 країн).
Нагадаємо, в Індії для боротьби з масовими протестами, що охопили країну, влада заблокувала інтернет.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].