США і ЄС вважають, що ООН хоче «легалізувати цензуру в інтернеті»

США і ЄС вважають, що ООН хоче «легалізувати цензуру в інтернеті»

Скандальну резолюцію про боротьбу з кіберзлочинністю ініціювали зокрема РФ та Білорусь, Україна голосувала проти

США і ЄС вважають, що ООН хоче «легалізувати цензуру в інтернеті»
pixabay

28 грудня Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію щодо боротьби з кіберзлочинністю, яка вже викликала занепокоєння з боку низки країн: на їх думку, документ сприятиме встановленню цензури в Інтернеті.

Про це повідомляє DW.

Згідно з резолюцією, ООН має створити міжнародний комітет, який розробить план заходів щодо боротьби  зі «злочинним використанням інформаційно-комунікаційних технологій».

США та ЄС вже заявили, що така ініціатива сприятиме встановленню цензури в інтернеті.

А правозахисники з  Human Rights Watch наголошують, що авторами документа виступили країни, уряди яких, на думку організації, якраз обмежують свободу слова та інакомислення своїх громадян. 

«Якщо мета – створити конвенцію, яка дасть країнам легальне прикриття для відключення інтернету та цензури, і при цьому створюватиме можливість для криміналізації свободи слова, то це є поганою ідеєю», – зауважив директор відділу Human Rights Watch з проблематики ООН Луїс Шарбонно.

Резолюцію про заходи боротьби з кіберзлочинністю  підтримали представники 79 країн, натомість 60 проголосували проти. Повідомляється, що 33 країни утрималися.

Україна була серед тих, хто голосував проти скандального документу, разом з Канадою, Францією, Німеччиною, Великобританією та США.

Натомість авторами та ініціаторами цієї резолюції виступили: РФ, Білорусь, Казахстан, Азербайджан, Таджикистан, Вірменія, Китай, Індія, Сирія, Єгипет, КНДР, Іран та інші (всього 47 країн).

Нагадаємо, в Індії для боротьби з масовими протестами, що охопили країну, влада заблокувала інтернет.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло