Норвегія завдає удару по екології: 7 січня відкривається велике нафтове родовище
Родовище Johan Sverdrup в Північному морі містить нафти на $100 млрд

Родовище «Johan Sverdrup», розташоване в норвезьких водах недалеко від кордону з Великобританією, офіційно буде відкрито 7 січня, але вже розділило суспільство на дві протилежні точки зору. Для прихильників це означає не що інше, як відродження нафтової промисловості Норвегії; для критиків це – екологічна катастрофа, яка показує, наскільки важко буде зупинити зміну клімату, пише Financial Times.
«Johan Sverdrup» – це майбутнє норвезької нафти», – захоплено каже Арне Сігве Нілунд, керівник відділу розробки і видобутку компанії Equinor, державної норвезької нафтової компанії, яка є оператором родовища.
«Johan Sverdrup» містить близько 2,7 млрд барелів нафти і є найбільшим добувним родовищем в Західній Європі.
Його головною перевагою як для компанії Equinor, так і для норвезького є те, що нафтові установки живляться від електрики з берега, а не від звичайних газових турбін, тож головним аргументом уряд називає «екологічність» цього проекту, який може використовувати відновлювальну енергію.
«Це неймовірно важливий проект для Норвегії. Нам вдасться видобувати нафту з найменшими викидами», – сказав К'єль-Борге Фрейберг, міністр нафти Норвегії. Він додав, що викиди СО2 на 1 барель нафти з «Johan Sverdrup» становили всього 700 г проти середнього світового показника в 18 кг.
Але, незважаючи на всю цю радість, головним для європейців залишається питання про шкоду нафтової промисловості на навколишнє середовище.
«Johan Sverdrup» – це те, що ніколи не повинно було плануватися або відкриватися. Це ще одне виробництво викопоного палива, яке погіршує екологічні проблеми», – сказав Сільє Лундберг, глава Норвезького товариства охорони природи.
«Незважаючи на те, що настає надзвичайна ситуація в сфері клімату і навколишнього середовища, Норвегія відкриває нове найбільше в Західній Європі нафтове родовище», – написала в Twitter відома шведська екоактивістка Грета Тунберг.
Гігантське родовище обіцяє заробити для норвезької держави $102 млрд за 50 років його існування.
В знак його важливості для Норвегії – де видобуток нафти неухильно падає з початку століття – в офіційному відкритті 7 січня візьмуть участь як король, так і прем'єр-міністр.
Родовище буде давати 450 000 барелів нафти в день вже влітку, а на піку після другої фази розробки воно повинно досягти 660 000 барелів.
Нагадаємо, кліматологи назвали ТОП-20 компаній, які викинули в атмосферу найбільше СО2 з 1965 року. Переважна більшість із них – це нафтовидобувні компанії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].