Держбюджет-2019 зведено з дефіцитом 72,4 млрд грн
Мінфін оприлюднив дані за минулий рік

Державний бюджет за 2019 рік зведено з дефіцитом 72,4 млрд грн, або 1,8% ВВП. Про це повідомило Міністерство фінансів із посиланням на оперативні дані Державної казначейської служби України (ДКСУ).
«За оперативними даними ДКСУ, загальний дефіцит був меншим за плановий і становив 72,4 млрд грн (що за оцінкою становить близько 1,8% ВВП). Зокрема, дефіцит загального фонду Державного бюджету був у межах планового показника у 69 млрд грн», – йдеться у повідомленні на сайті міністерства.
Як вказується у повідомленні, за січень-грудень 2019 року до загального фонду держбюджету надійшло 879,8 млрд грн. Це на 5,5% перевищує суму надходжень 2018 року, однак на 3,1% менше від планового розпису. Не вдалося зібрати заплановані обсяги податку на додану вартість з імпорту, що у Мінфіні пояснюють зміцненням курсу гривні. А менші порівняно з планом надходження від акцизного податку спричинені зниженням обсягів виробництва тютюнової продукції.
Видатки загального фонду – 950 млрд гривень, що на 3,2% менше порівняно з плановими показниками. Мінфін підкреслив, що уряд 2019 року повністю профінансував захищені статті.
Окрім того, у міністерстві відзначили економію за низкою соцпрограм: 6,9 млрд грн – економія з субвенції сім'ям із дітьми, малозабезпеченим сім'ям у зв'язку з більш низьким рівнем народжуваності та низькою популярністю програми «муніципальна няня»; 2 млрд грн становила економія субвенції на житлово-комунальні пільги і субсидії, 1,1 млрд грн – на субвенції з твердого і рідкого побутового палива і скрапленого газу, що міністерство пояснює більш швидким зростанням доходів населення порівняно з тарифами і теплою погодою в листопаді.
За минулий рік 213,3 млрд грн направили на національну безпеку і оборону, 183,3 млрд грн – на покриття дефіциту Пенсійного фонду, 130 млрд грн – на освіту, 102,5 млрд грн – на пільги, субсидії та держдопомогу, 95,1 млрд грн – на медицину, 53,8 млрд грн – на розвиток доріг та інфраструктури.
Більше про те чи відрізняється підхід нової влади до питання формування бюджету від підходу до цього питання її попередників читайте в матеріалі Mind «Реалії бюджету-2020: хто отримає більше порівняно з 2019 роком».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].