Держбюджет-2019 зведено з дефіцитом 72,4 млрд грн

Держбюджет-2019 зведено з дефіцитом 72,4 млрд грн

Мінфін оприлюднив дані за минулий рік

Держбюджет-2019 зведено з дефіцитом 72,4 млрд грн
фото Shutterstock

Державний бюджет за 2019 рік зведено з дефіцитом 72,4 млрд грн, або 1,8% ВВП. Про це повідомило Міністерство фінансів із посиланням на оперативні дані Державної казначейської служби України (ДКСУ).

«За оперативними даними ДКСУ, загальний дефіцит був меншим за плановий і становив 72,4 млрд грн (що за оцінкою становить близько 1,8% ВВП). Зокрема, дефіцит загального фонду Державного бюджету був у межах планового показника у 69 млрд грн», – йдеться у повідомленні на сайті міністерства.

Як вказується у повідомленні, за січень-грудень 2019 року до загального фонду держбюджету надійшло 879,8 млрд грн. Це на 5,5% перевищує суму надходжень 2018 року, однак на 3,1% менше від планового розпису. Не вдалося зібрати заплановані обсяги податку на додану вартість з імпорту, що у Мінфіні пояснюють зміцненням курсу гривні. А менші порівняно з планом надходження від акцизного податку спричинені зниженням обсягів виробництва тютюнової продукції.

Видатки загального фонду – 950 млрд гривень, що на 3,2% менше порівняно з плановими показниками. Мінфін підкреслив, що уряд 2019 року повністю профінансував захищені статті.

Окрім того, у міністерстві відзначили економію за низкою соцпрограм: 6,9 млрд грн – економія з субвенції сім'ям із дітьми, малозабезпеченим сім'ям у зв'язку з більш низьким рівнем народжуваності та низькою популярністю програми «муніципальна няня»; 2 млрд грн становила економія субвенції на житлово-комунальні пільги і субсидії, 1,1 млрд грн – на субвенції з твердого і рідкого побутового палива і скрапленого газу, що міністерство пояснює більш швидким зростанням доходів населення порівняно з тарифами і теплою погодою в листопаді.

За минулий рік 213,3 млрд грн направили на національну безпеку і оборону, 183,3 млрд грн – на покриття дефіциту Пенсійного фонду, 130 млрд грн – на освіту, 102,5 млрд грн – на пільги, субсидії та держдопомогу, 95,1 млрд грн – на медицину, 53,8 млрд грн – на розвиток доріг та інфраструктури.

Більше про те чи відрізняється підхід нової влади до питання формування бюджету від підходу до цього питання її попередників читайте в матеріалі Mind «Реалії бюджету-2020: хто отримає більше порівняно з 2019 роком».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію