5 років від розстрілу редакції Charlie Hebdo: журнал працює за таємною адресою
Редакція випустила пам’ятний номер із закликом берегти свободу слова

П'ять років тому 7 січня 2015 року в Парижі був здійснений теракт в редакції сатиричного журналу Charlie Hebdo, в якому загинули 12 осіб. З нього почалася хвиля терактів у Франції, які забрали життя понад 250 осіб. Пам'ятний номер, який вийшов у світ у вівторок, 7 січня 2020 року, присвячений свободі слова і висміює нову цензуру «політкоректності», пише RFI.
«Вчора ми посилали під три чорти армію, церкву, державу. Сьогодні потрібно вчитися посилати все тиранічні спільноти, егоїстичні меншини, блогерів, які б'ють нам по пальцях, як шкільні учителі», – написав у редакційній колонці головний редактор журналу Рісс.
«Сьогодні політкоректність примушує нас до гендерного правопису, радить нам уникати образливих слів», – продовжує він. Але найбільше дратують журналістів видання ці «нові цензори», які «вважають себе королями світу зі смартфонами в руках». «Вогні пекла з минулого поступилися місцем твітам з доносами», – підсумовує редактор.
⚫ Numéro spécial, 5 ans après : Nouvelles censures, nouvelles dictatures ? 👉 Les proches des disparus se souviennent...
Опубліковано Charlie Hebdo Понеділок, 6 січня 2020 р.
«Нова цензура... Новий диктаторський режим», – йдеться в заголовку на обкладинці пам'ятного номера. Останнім часом над суспільством взяла гору тиранія політкоректності, пише адвокат журналу Рішар Малк у своїй колонці.
Більшу частину номера відведено сім'ям загиблих п'ять років тому співробітників. Маріз Волинські, вдова знаменитого художника, описує своє життя після теракту. Вона досі задається питаннями: «Чому в кінці листопада 2014 року з Charlie Hebdo була знята охорона? Цей журнал отримував до п'ятдесяти погроз розправи на день. Влада хотіла на цьому зекономити? Чи хотіли зберегти поліцейських? Інформація знаходиться під грифом «секретно"».
Сьогодні журнал Charlie Hebdo налічує 30 тисяч підписників – утричі більше, ніж до теракту. Щороку редакція витрачає до 1,5 млн євро на забезпечення безпеки своїх журналістів. Нова адреса редакції тримається в секреті, а співробітники працюють за металевими дверима і куленепробивним вікнами.
Вранці 7 січня 2015 року брати Шериф і Саїд Куаші увірвалися до редакції Charlie Hebdo і відкрили стрілянину. Вони вбили 12 людей. Неподалік на бульварі автомобіль терористів намагався зупинити лейтенант поліції Ахмет Мераб, якого Куаші теж застрелили. Злочинців наздогнали два дні по тому в будівлі друкарні на північ від Парижа. Терористи відкрили вогонь по співробітниках спецназу і були вбиті. Відповідальність за теракт взяла на себе «Аль-Каїда на Аравійському півострові».
11 січня понад 4 млн людей вийшли на акції по всій Франції під гаслом «Je suis Charlie» ( «Я – Шарлі») на захист свободи слова.
Нагадаємо, у Нідерландах відновлять конкурс карикатур на пророка Мухаммеда.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].