Захворіло у світі
33,081,725
Померло у світі
997,777
Вилікувалось у світі
22,926,896
Захворіло в Україні
201,305
Померло в Україні
3,996
Вилікувалось в Україні
88,453
Путін та Ердоган офіційно запустили «Турецький потік»

Путін та Ердоган офіційно запустили «Турецький потік»

Церемонія відкриття відбулась у Стамбулі

Путін та Ердоган офіційно запустили «Турецький потік»
фото https://t.me/breakingmash

Президенти Росії і Туреччини Владімір Путін і Реджеп Таїп Ердоган, прем'єр-міністр Болгарії Бойко Борисов і президент Сербії Олександр Вучич запустили морський газопровід «Турецький потік». Представники чотирьох країн повернули символічний вентиль на урочистій церемонії в Стамбулі. Про це повідомляють російські ЗМІ.

«Турецький потік» – проєкт експортного газопроводу з Росії до Туреччини через Чорне море і далі до кордону Туреччини з суміжними країнами. Перша нитка газопроводу призначена для турецького ринку, друга – для газопостачання країн Південної та Південно-Східної Європи. Потужність кожної нитки – 15,75 млрд куб. м газу в рік.

Міністр енергетики РФ Олександр Новак перед запуском проекту в експлуатацію заявив, що він є «одним із найбільших у світі інфраструктурних проектів».

Путін розповів, що технології, які використовувалися при будівництві «Турецького потоку», гарантують екологічну безпеку експлуатації.

«Під час прокладання «Турецького потоку» застосовувалися передові інноваційні технології, що дозволило забезпечити максимальну економічну ефективність транспортування газу, гарантувати безпеку й екологічну чистоту експлуатації трубопроводу», – зазначив він на церемонії відкриття.

За його словами, будівельники використовували найсучасніші технології, обладнання, при цьому був встановлений світовий рекорд у швидкості підводного монтажу труб: понад 6 км на добу.

Нагадаємо: днями стало відомо, що Північна Македонія та Греція вже отримують газ через «Турецький потік».

Між тим голова «Нафтогазу України» Андрій Коболєв повідомив, що через початок транспортування російського газу «Турецьким потоком» Україна втратить 15 млрд кубометрів транзиту уже цього року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті