Макогон розповів про наслідки запуску «Турецького потоку» для України

Макогон розповів про наслідки запуску «Турецького потоку» для України

Болгарія, Туреччина та інші країни в цьому регіоні вже не отримують газ через Україну

Макогон розповів про наслідки запуску «Турецького потоку» для України
фото turkstream.info/

У зв'язку із запуском «Турецького потоку» зниження транзиту газу через Україну в цьому році становитиме близько 15 млрд куб. м. Про це глава компанії «Оператор ГТС України» Сергій Макогон написав на своїй сторінці у Facebook.

«Транзит газу через Україну в Балканському напрямку з 1.01.2020 здійснюється тільки для потреб Румунії та Молдови. Болгарія, Туреччина та інші країни в цьому регіоні вже не отримують газ через Україну. Як результат, зниження транзиту через Україну в цьому році складе близько 15 млрд куб. м»,– зазначив він.

Утім Макогон наголосив, що наразі українська сторона шукає нові можливості для використання і наявної інфраструктури (Трансбалканського газопроводу).

«Ми домоглися створення на його базі нового коридору для поставок газу в Україну з Болгарії, Туреччини і Греції в обсязі до 15,8 млн куб. м на добу»,– розповів він.

Макогон додав, що тестові постачання, як очікується, розпочнуться в січні.

Нагадаємо: напередодні в Стамбулі відбулась офіційна церемонія запуску газопроводу «Турецький потік».

«Турецький потік» – проєкт експортного газопроводу з Росії до Туреччини через Чорне море й далі до кордону Туреччини з суміжними країнами. Перша нитка газопроводу призначена для турецького ринку, друга – для газопостачання до країн Південної та Південно-Східної Європи. Потужність кожної нитки – 15,75 млрд куб. м газу на рік.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію