Захворіло у світі
12,128,406
Померло у світі
551,384
Вилікувалось у світі
6,650,507
Захворіло в Україні
51,224
Померло в Україні
1,327
Вилікувалось в Україні
23,784
Нацрада позапланово перевірить «Прямий», «Z ZIK», «112 Україна» та «Малятко – TV»

Нацрада позапланово перевірить «Прямий», «Z ZIK», «112 Україна» та «Малятко – TV»

Також було оштрафовано канал «Максі-ТВ» на 105,6 тис грн

Нацрада позапланово перевірить «Прямий», «Z ZIK», «112 Україна» та «Малятко – TV»
Перший заступник голови Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим’юк
Фото: УНІАН

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення проведе позапланові виїзні перевірки телеканалів «Z ZIK», «112 Україна», «Прямий» та «Малятко-ТV». Про це повідомляє  пресслужба Національної ради з питань телебачення та радіомовлення

Так на засіданні 9 січня Нацрада призначила позапланові виїзні перевірки «Z ZIK» та «112 Україна», «через зафіксовані в ефірі ознаки порушення норм Закону України «Про телебачення і радіомовлення» і Закону України «Про інформацію».

Ще 26 листопада 2019 року в ефірі телеканалу «Z ZIK» транслювалася передача «Кожен з нас Президент»  у якій «поширювалися  висловлювання, які мають ознаки порушення мовником абзацу третього, четвертого та тринадцятого частини другої статті 6 та пунктів а) та в) частини першої статті 59  Закону України «Про телебачення і радіомовлення», а також частини першої статті 28 Закону України «Про інформацію».

При тому підставою для позапланової перевірки «112 Україна» стало те що у передачах «Велике інтерв’ю», «LIVE», «LIVE НОВИНИ», «Голос народу», «Пульс: Головне політичне шоу країни», «Важливо», «Діалог з країною» зафіксовано поширення висловлювань Віктора Медведчука, Петра Симоненка, Вадима Рабіновича, Ганни Герман, Іллі  Киви, Наталії Королевської, Олега Волошина, Олега Ляшка, Миколи Дульського і Рената Кузьміна, що «мають ознаки порушення чинного законодавства».

На думку членів Нацради, серед іншого телеканал порушив ті норми законодавства, які заборонять розповсюджувати заклики до розв’язування агресивної війни або її пропаганди та/або розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, популяризацію або пропаганду органів держави-агресора та їхніх окремих дій, що виправдовують чи визнають правомірною окупацію території України. Також Нацрада вбачає у діях телеканалу ознаки порушення закону «Про телебачення і радіомовлення»,  та закону «Про інформацію».

Рішення про перевірку телеканалу «Прямий» було ухвалено на прохання громадянки Касьяненко, яка звернулась до регулятора зі скаргою на передачу «ПоярковNEWS від  27 грудня 2019 року о 22:00

На думку скаржниці, ведучий програми Сергій Поярков в ефірі посягав на честь і гідність Президента України Володимира Зеленського і ображав членів його родини.  Крім того, заявниця обурилсь тим, що упродовж передачі вживалася «нецензурна лайка». «Прошу розібратися, як таке можливо, що на каналі з ліцензією виходить подібний контент. Це не якийсь блог в інтернеті, де можна нести подібні нісенітниці», –  обурилася скаржниця.

Попри те, що раніше Нацрада, стикаючись із подібними випадками, обмежувалася лише приписами до компанії, перший заступник голови Національної ради Ольга Герасим’юк звернула увагу на грубі порушення журналістської етики в цій програмі. «Нашому ринку час подати сигнал про неприпустимість багатьох речей. Я тут вбачаю не лише політичні мотиви, а йдеться про порушення всіх етичних стандартів журналістики. Ідеться тут не лише про президента України, тут є ознаки образи, яка наноситься цілій країні, дуже негативно впливає на створення її іміджу в міжнародних спільнотах і образливо звучить подібна лексика на телебаченні в ефірі для громадян України», – наголосила Герасим’юк.

А позапланову перевірку телеканалу «Малятко – TV» Нацрада проведе  через те, що 23 листопада минулого року у День пам’яті жертв голодоморів, в ефірі телеканалу не було поширення інформації про цей пам’ятний день з 08:15 до 12:00 години. Таким чином канал допустив порушення правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру, що передбачено законом «Про телебачення і радіомовлення».

Також Нацрада визнала порушення «Максі-ТВ» чинних норм законодавства та оголосила йому попередження і оштрафувала на близько105, 6 тис грн.
Йдеться про те, що в ефірі «Максі-ТВ» регулятором було зафіксовано трансляцію передачі «Гордон» від 5 жовтня 2019 року, гостем якої був Микола Азаров,  твердження і висловлювання, що порушують закон «Про інформацію». «Гість програми у своїх висловлюваннях про події Революції Гідності, збройної агресії на сході держави й анексії Криму неодноразово використовував формулювання, які є спробою фальсифікувати історичні події, підмінити поняття, які визначені у нормативно-правових актах», – переконані в Нацраді. 
Крім того Національна рада створила робочу групу, яка працюватиме над удосконаленням правил ведення мовлення задля врахування деяких нюансів, пов’язаних із особливостями так званого нішевого мовлення. Очолюватиме робочу групу заступник голови Національної ради Уляна Фещук.

Раніше, як повідомляв Mind, Нацрада призначала позапланову перевірку каналу «NewsOne» через порушення законів «Про інформацію» і «Про телебачення і радіомовлення» на одній з програм. Телеканал «NewsOne», збирався провести телеміст «Треба поговорити» 12 липня з російським державним телеконалом «Росія 1». У відповідь на це секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Данилюк повідомив, що наразі в РНБО шукають шляхи вирішення ситуації, що склалася.

Після низки заяв українських політиків щодо такого телемосту, телеканал скасував його проведення. Пізніше СБУ та Генпрокуратура повідомили про зв'язок бенефіціара NewsOne з банком, що фінансує війну. Мовляв через «Промсвязьбанк», з яким ГПУ пов'язує NewsOne, здійснюється фінансування оборонного замовлення РФ.

Mind писав, що 22-23 серпня 2019 року було проведено позапланові виїзні перевірки у ТОВ «Аріадна ТВ», ТОВ «Лідер ТВ», ТОВ «Новий формат ТВ», ТОВ «ТВ Вибір», ТОВ «Партнер ТВ». Нацрада вважає, що компанії не дотримуються умов ліцензії в частині програмної концепції мовлення і змінили формат мовлення з розважально-інформаційного на інформаційний.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті