Японський мільярдер роздасть своїм підписникам $9 млн в рамках експерименту

Японський мільярдер роздасть своїм підписникам $9 млн в рамках експерименту

Маедзава хоче дізнатися, чи роблять гроші людей щасливішими

Японський мільярдер роздасть своїм підписникам $9 млн в рамках експерименту
@yousuck2020

Японський мільярдер Юсаку Маедзава пообіцяв роздати $9 млн своїм підписникам у Twitter у рамках «соціального експерименту», пише Forbes. Мільярдер хоче дізнатися, чи зроблять гроші «щасливішими» тих, хто їх виграє.

Маедзава передасть по одному мільйону єн ($9000) тисячі підписників. Щасливчики будуть обрані випадковим чином з-поміж тих, хто ретвітне опубліковане ним 1 січня повідомлення. Reuters зазначає, що ефект, який гроші справлять на життя переможців, буде відстежуватися в ході регулярних опитувань.

«Це серйозний соціальний експеримент», – зазначив Маедзава, додавши, що він сподівається на інтерес з боку вчених та економістів.

Роздачу коштів підписникам Маедзава пов'язав з інтересом до ідеї безумовного базового доходу – періодичних виплат всім громадянам країни незалежно від того, працюють вони чи ні.

«Базовий – це значить регулярна мінімальна сума, яка дає відчуття безпеки. Те, що пропонує Маедзава, – абсолютно інша річ», – заявив старший економіст Dai-ichi Life Research Institute Тошіхіро Нагахама. Ідея базового доходу завоювала підтримку серед політиків через побоювання щодо штучного інтелекту та інших технологій, які можуть позбавити людину робочого місця, пояснив Нагахама. Однак в Японії, за його словами, ідея менш популярна через велику кількість робочих місць.

У січні минулого року Маедзава вже оголошував про роздачу грошей підписникам. Тоді він розіграв серед 100 випадкових людей 100 млн єн ($900 000). Цей твіт став найпопулярнішим в історії Twitter.

Мільярдер здійснює й інші незвичайні витрати. За неназвану суму він викупив усі квитки на перший космічний тур до Місяця компанії Ілона Маска SpaceX. У 2017 році Маедзава заплатив $110,5 млн за картину «Череп» американського художника Жана-Мішеля Баскія.

Маедзава займає 1281-ше місце в списку найбагатших людей світу зі статком $2 млрд. У листопаді минулого року мільярдер продав контроль у заснованому ним онлайн-ритейлері Zozo японському SoftBank.

Нагадаємо: влада Фінляндії назвала невдалим і вирішила припинити соціальний експеримент, який полягав у виплаті певним громадянам безумовного базового доходу в розмірі 560 євро щомісяця.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію