«Укрнафта» пробачила «НПК-Галичина» Коломойського 6,5 млн грн штрафів

«Укрнафта» пробачила «НПК-Галичина» Коломойського 6,5 млн грн штрафів

Сторони уклали мирову угоду, за якою «Укрнафта» добровільно відмовилася від претензій на 6,5 млн грн штрафних санкцій

«Укрнафта» пробачила «НПК-Галичина» Коломойського 6,5 млн грн штрафів
Фото: УНІАН

ПАТ «Укрнафта» відмовилося від вимоги 6,5 млн грн штрафних санкцій з «НПК-Галичина» за боргом за поставку нафтового газу. Про це повідомляє enkorr.

«Укрнафта» 20 листопада 2019 року звернулася до суду для стягнення з «НПК-Галичина» 65,3 млн грн боргу за поставки нафтового газу (газ нафтовий вакуумний відбензинений) за період з листопада 2018 року.

Компанія вимагала повернути 58,8 млн грн чистого боргу та 6,5 млн грн пені та інших штрафних санкцій. Через 9 днів після реєстрації позову – 29 листопада – «НПК-Галичина» погасила основний борг в 58,8 млн грн.

Після цього сторони вирішили укласти мирову угоду, за якою «Укрнафта» з огляду на сплату основного боргу, добровільно відмовилася від претензій на 6,5 млн грн штрафних санкцій.

Борг виник за договором поставки газу в жовтні 2018 року. Усього неоплаченими були близько 20,6 млн куб. м.

Ціна «нафтового вакуумного відбензинений газу» за договором становила 2845 грн/1000. куб. м з ПДВ, що майже в три рази нижче ціни природного газу.

Нагадаємо: у травні минулого року колегія суддів Касаційного господарського суду в складі Верховного суду залишила без задоволення касаційний позов Антимонопольного комітету України  у справі про стягнення з ПАТ «Укртатнафта», ПАТ «НПК-Галичина» і ще чотирьох компаній штрафів на загальну суму в 1,3 млрд грн за узгоджені дії на аукціонах з продажу нафти і газоконденсату в березні-липні 2015 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті