Палата громад парламенту Британії ухвалила Brexit

Палата громад парламенту Британії ухвалила Brexit

Документ ще має затвердити Палата лордів та Європарламент

Палата громад парламенту Британії ухвалила Brexit
фото pixabay.com

Палата громад британського парламенту під час засідання остаточно схвалила закон про вихід Великобританії з ЄС. За відповідне рішення проголосували 330 депутатів, тоді як проти нього – 231 законодавець. Про це пише DW.

Законопроєкт пройшов успішні читання ще в грудні минулого року, а три робочих дні цього тижня мали бути присвячені розгляду можливих поправок та зауважень до документа. Однак представники правлячої більшості від Консервативної партії не проявляли в цьому помітної активності, а всі спроби опозиції відредагувати текст наражалися на спротив уряду Великобританії.

Для набуття чинності законопроєкт ще має отримати схвалення Палати лордів. Однак і в цьому разі очікується, що документ отримає необхідну підтримку до кінця січня. Верхня палата британського парламенту має розпочати обговорення законопроекту наступного понеділка, 13 січня. Після цього угода про Brexit ще має бути ратифікована Європарламентом.

У разі ухвалення цей закон дозволить Великобританії залишити ЄС із відповідною угодою до 31 січня – терміну, який чинний прем'єр країни Борис Джонсон зробив своєю передвиборною обіцянкою.

Водночас законопроєкт про Brexit врегульовує лише питання термінів виходу королівства з ЄС, як-от права громадян Великобританії та ЄС на території одне одного чи фінансова компенсація для Євросоюзу. Тому на Лондон і Брюссель очікують переговори з врегулювання торговельних відносин. На це буде виділений перехідний період в 11 місяців.

У Брюсселі вважають цей термін вкрай коротким і готові надати Великобританії можливість його подовжити.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло