Захворіло у світі
12,128,406
Померло у світі
551,384
Вилікувалось у світі
6,650,507
Захворіло в Україні
51,224
Померло в Україні
1,327
Вилікувалось в Україні
23,784
Нацрада оштрафувала телеканал «Наш» за інтерв'ю з Азаровим

Нацрада оштрафувала телеканал «Наш» за інтерв'ю з Азаровим

До телекомпанії «Максі-ТВ» застосовано санкції на 105 600 грн «за поширення мови ворожнечі»

Нацрада оштрафувала телеканал «Наш» за інтерв'ю з Азаровим
PrintScreen запису програми «Гордон» на YouTube

9 січня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення винесла рішення оштрафувати телеканал «Максі-ТВ» («Наш») за результатами позапланової перевірки ТОВ «НАША ПРАГА», м. Київ, підстава – трансляція передачі «Гордон», гостем якої був Микола Азаров, у якій звучали «заклики до повалення конституційного ладу і розпалювання ворожнечі».

Про це йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті регулятора.

За результатами моніторингу супутникового мовлення «Максі-ТВ» за 5 жовтня 2019 року Нацрада зафіксувала в ефірі телеканалу «Наш» твердження і висловлювання, що мають ознаки порушення Закону України «Про інформацію», йдеться в заяві відомства.

Йдеться про трансляцію передачі «Гордон», гостем якої був колишній прем'єр-міністр України Микола Азаров.

Згідно з висновками регулятора, Азаров у своїх висловлюваннях про Революцію гідності, збройну агресію на Донбасі та анексію Криму «використовував формулювання, які є спробою фальсифікувати історичні події, підмінити поняття» та «піддати сумніву легітимність органів державної влади України».

«У сукупності ці висловлювання сприймаються як заклик до повалення конституційного ладу, розпалювання ворожнечі, посягання на права і свободи людини», – ідеться в повідомленні Нацради.

Регулятор зазначає, що під час аналізу програми не було зафіксовано спроб її ведучого Дмитра Гордона змінити риторику гостя студії, зупинити чи перешкодити висловлюванням Азарова.

За підсумками перевірки до телекомпанії «Максі-ТВ» також застосовано санкції «оголошення попередження», йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що інтерв'ю з експрем’єром в ефірі телеканалу «Наш» відбулося за допомогою системи доповненої реальності і трекінгу, сам Азаров перебував у Росії, де, за даними ЗМІ, він мешкає з 2014 року.

Як повідомляв Mind, Національна рада з питань телебачення та радіомовлення анонсувала позапланові виїзні перевірки телеканалів «Z ZIK», «112 Україна», «Прямий» та «Малятко-ТV».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті