У Швеції розвивається рух «Літати соромно»: пасажиропотік авіакомпаній падає

У Швеції розвивається рух «Літати соромно»: пасажиропотік авіакомпаній падає

Експерти повʼязують падіння показників з «ефектом Грети»

У Швеції розвивається рух «Літати соромно»: пасажиропотік авіакомпаній падає
фото DR

Авіакомпанія Swedavia, оператор десяти найбільш завантажених шведських аеропортів, повідомила, що її пасажиропотік в 2019 році скоротився на 4%. Експерти пов'язують це падіння з відмовою літати через сором, викликаного так званим «ефектом Грети» – турботою про екологію, пише Euronews.

У 2018 році компанія перевезла 42 млн чоловік, а в 2019-му – на два мільйони менше. Кількість міжнародних перевезень через шведські аеропорти за той же період знизилася на 2% (до 28 млн осіб), а внутрішніх – на 9%.

На Заході існує цілий рух, який називають «Flygskam» (в перекладі зі шведської «літати соромно»). Експерти вважають, що саме цей рух частково відповідальний за скорочення пасажиропотоку на батьківщині екологічної активістки Грети Тунберг.

«Падіння кількості пасажирів – ознака того, що Flygskam дійсно працює», – зазначає експерт в галузі авіації з відділу транспорту і навколишнього середовища Ендрю Мерфі. За його словами, відмови від польотів недостатньо: для реальної турботи про навколишнє середовище необхідно регулювати викиди в атмосферу на державному рівні.

«Треба оподатковувати авіаційне паливо і продовжити розробку альтернатив викопному паливу, від якого в даний час залежить сектор авіаперевезень», – вважає Мерфі.

Вперше про рух Flygskam заговорили влітку 2017 року, коли шведський виконавець Стаффан Ліндберг оголосив, що вирішив відмовитися від польотів.

Нагадаємо, 16-річна Грета Тунберг два тижні пливла через Атлантику на саміт ООН, оскільки не визнає авіаперельотів.

Назад в Європу, після того як саміт перенесли з Чилі в Іспанію, вона добиралася стільки ж часу на 14-метровому катамарані.

Тим часом ведучий Джеремі Кларксон звинуватив Грету Тунберг у загибелі жанру автомобільного шоу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію