Захворіло у світі
30,784,671
Померло у світі
957,059
Вилікувалось у світі
21,032,712
Захворіло в Україні
175,678
Померло в Україні
3,557
Вилікувалось в Україні
77,512
Справа про «Вишки Бойка»: Швейцарія заарештувала рахунки родини Бакуліних – ЗМІ

Справа про «Вишки Бойка»: Швейцарія заарештувала рахунки родини Бакуліних – ЗМІ

У справі також, імовірно, фігурують брати Бакуліни – Лещенко

Справа про «Вишки Бойка»: Швейцарія заарештувала рахунки родини Бакуліних – ЗМІ
Євген Бакулін
Уніан

Прокуратура Швейцарії заарештувала рахунки членів родини Євгена Бакуліна, екснардепа-втікача та колишнього глави «Нафтогазу» у справі про корупцію в «Нафтогазі» та щодо так званих «вишок Бойка».

Про це в своєму телеграм-каналі повідомляє колишній народний депутат Сергій Лещенко з посиланням на Tages Anzeiger.

У листопаді 2019 року суд в Швейцарії за запитом Генпрокуратури України виніс процедурне рішення з приводу можливих корупційних дій, пов'язаних з НАК «Нафтогаз України».

В результаті було арештовано рахунки родини ексдепутата-втікача Євгена Бакуліна, колишнього голови правління НАК «Нафтогаз України», повідомив Лещенко.

«Загалом заарештовано 60 млн франків. З них син та дочка Бакуліна намагалися оскаржити передачу інформації Україні щодо рахунків, де зберігалося $13,7 млн та 12,7 млн євро, але суд їм відмовив», – написав він.

Повідомляється, що гроші арештовані в рамках розслідування кримінальної справи за так званою справою про «вишки Бойка», а діти Бакуліна, згідно з декларацією про доходи,  є громадянами РФ, сам екснардеп після винесення йому підозри у справі «вишок Бойка» перебуває, імовірно, теж у Росії.

У слідстві також фігурують й інші учасники корупційної схеми, прізвища не вказуються, але, імовірно, мова йде про синів ексдепутата Володимира Кацуби, припускає Лещенко.

У справі фігурує 60 млн франків і два швейцарські банки:  Bank Rothschild і EFG, а також золото, що зберігалося в одному з банків.

Як повідомляв Mind, у липні 2019 року швейцарські банки заблокували відмиті 60 млн франків «Нафтогазу».

Євген Бакулін очолював «Нафтогаз України» з березня 2010 року по березень 2014 року. У березні 2014 року його затримали за підозрою в розкраданні коштів в особливо великих розмірах. Згодом Печерський суд Києва відпустив Бакуліна під заставу в сумі 10 млн грн.

«Вишки Бойка» – самопідйомні бурові установки В312 і В319, які були закуплені за завищеною ціною вишок для видобутку нафти і газу на Чорноморському шельфі, до покупки нібито причетний колишній міністр енергетики Юрій Бойко).

У 2014 році під час анексії Криму РФз ахопила обидві установки. При цьому вони залишалися на Одеському родовищі, яке знаходиться набагато ближче до материкової частини України, ніж до півострова.

У грудні 2015 року РФ відвела «вишки Бойка» ближче до окупованого Криму.

У січні 2017 року український суд заарештував захоплені Росією бурові установки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті