Справа про «Вишки Бойка»: Швейцарія заарештувала рахунки родини Бакуліних – ЗМІ
У справі також, імовірно, фігурують брати Бакуліни – Лещенко

Прокуратура Швейцарії заарештувала рахунки членів родини Євгена Бакуліна, екснардепа-втікача та колишнього глави «Нафтогазу» у справі про корупцію в «Нафтогазі» та щодо так званих «вишок Бойка».
Про це в своєму телеграм-каналі повідомляє колишній народний депутат Сергій Лещенко з посиланням на Tages Anzeiger.
У листопаді 2019 року суд в Швейцарії за запитом Генпрокуратури України виніс процедурне рішення з приводу можливих корупційних дій, пов'язаних з НАК «Нафтогаз України».
В результаті було арештовано рахунки родини ексдепутата-втікача Євгена Бакуліна, колишнього голови правління НАК «Нафтогаз України», повідомив Лещенко.
«Загалом заарештовано 60 млн франків. З них син та дочка Бакуліна намагалися оскаржити передачу інформації Україні щодо рахунків, де зберігалося $13,7 млн та 12,7 млн євро, але суд їм відмовив», – написав він.
Повідомляється, що гроші арештовані в рамках розслідування кримінальної справи за так званою справою про «вишки Бойка», а діти Бакуліна, згідно з декларацією про доходи, є громадянами РФ, сам екснардеп після винесення йому підозри у справі «вишок Бойка» перебуває, імовірно, теж у Росії.
У слідстві також фігурують й інші учасники корупційної схеми, прізвища не вказуються, але, імовірно, мова йде про синів ексдепутата Володимира Кацуби, припускає Лещенко.
У справі фігурує 60 млн франків і два швейцарські банки: Bank Rothschild і EFG, а також золото, що зберігалося в одному з банків.
Як повідомляв Mind, у липні 2019 року швейцарські банки заблокували відмиті 60 млн франків «Нафтогазу».
Євген Бакулін очолював «Нафтогаз України» з березня 2010 року по березень 2014 року. У березні 2014 року його затримали за підозрою в розкраданні коштів в особливо великих розмірах. Згодом Печерський суд Києва відпустив Бакуліна під заставу в сумі 10 млн грн.
«Вишки Бойка» – самопідйомні бурові установки В312 і В319, які були закуплені за завищеною ціною вишок для видобутку нафти і газу на Чорноморському шельфі, до покупки нібито причетний колишній міністр енергетики Юрій Бойко).
У 2014 році під час анексії Криму РФз ахопила обидві установки. При цьому вони залишалися на Одеському родовищі, яке знаходиться набагато ближче до материкової частини України, ніж до півострова.
У грудні 2015 року РФ відвела «вишки Бойка» ближче до окупованого Криму.
У січні 2017 року український суд заарештував захоплені Росією бурові установки.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].