Захворіло у світі
6,658,334
Померло у світі
391,588
Вилікувалось у світі
2,886,183
Захворіло в Україні
25,964
Померло в Україні
762
Вилікувалось в Україні
11,372
Forbes повідомляє про назрівання бульбашки в середовищі фінтех-стартапів

Forbes повідомляє про назрівання бульбашки в середовищі фінтех-стартапів

Банк Cross River, що позиціонує себе гігантом розвитку технологій, насправді просто видає безліч кредитів

Forbes повідомляє про назрівання бульбашки в середовищі фінтех-стартапів
фото Shutterstock

На ринку фінансових технологій формується нова бульбашка, оскільки багато фінтех-стартапів виявляються не чим іншим, як пунктами видачі позик від маловідомих банків, пише Forbes. Один з таких банків – Cross River, пов'язаний з 15-ма фінтех-компаніями. І він планує стати постачальником фінансових послуг для всієї фінтех-індустрії.

Cross River – це не звичайний банк, в ньому немає ні кас, ні банкоматів, ні сейфів-осередків. У будівлі поблизу навантаженого шосе в штаті Нью-Джерсі в невеликому офісі на 2200 кв.м працюють 175 банківських співробітників і фінансистів.

Cross River процвітає, видаючи позики. За місяць банк видає кредитів в середньому більше ніж на $1 млрд ($30 млрд за останні 9 років). Але серед кредитних фахівців Cross River, які би працювали з клієнтами, майже немає людей – їх замінили додатками.

Кредитуванням банку допомагають займатися близько 15 фінтех-стартапів з венчурними інвестиціями. Серед них такі проекти, як Affirm, Best Egg, Upgrade, Upstart і LendingUSA. Ці стартапи дають клієнтів, а Cross River, в свою чергу, надає ліцензії та інфраструктуру.

З кожної позики банк забирає від 10% до 20%, і таким чином величезний обсяг виданих через фінтех-компанії кредитів дозволив наростити активи Cross River до $2 млрд, хоча ще десять років тому ця позначка сягала лише $100 млн.

Багато фінтех-стартапів являють собою просто пункти видачі позик від маловідомих банків під крилом Федеральної корпорації зі страхування вкладів, зазначає видання.

При цьому свято може закінчитися в будь-яку хвилину. Звітні документи для Федеральної корпорації по страхуванню внесків показують, що на персональні позики припадає 60% від усіх угод. Значна частина позик Cross River має дуже високі процентні ставки, які заборонені в деяких штатах, таких як Нью-Йорк і Коннектикут.

 Сам банк спирається на венчурні інвестиції, вартість Cross River досягла майже $1 млрд, а це перевищує капіталізацію регіонального банку аналогічного розміру приблизно втричі.

Наголошується, що на біржі цінні папери банків зазвичай торгуються нижче, ніж акції технологічних компаній. Тому фінтех-стартапи прагнуть позиціонувати себе саме як технологічні фірми, а не фінансові.

Починаючи з 2010 року венчурні компанії з Кремнієвої долини інвестували в модернізацію фінансового сектору $175 млрд. У результаті оцінка багатьох фінтех-компаній досягла астрономічних значень. Але як і в випадку з WeWork, коли з'ясувалося, що компанія - всього лише переоцінений орендодавець, схожі хитрощі стають очевидні і при викритті багатьох фінтех-стартапів.

Якщо, наприклад, для купівлі велотренажера Peloton взяти позику від Affirm під нульовий відсоток на суму $2000, її швидше за все видасть Cross River. Банк утримує такі позики за собою кілька днів, а потім зазвичай передає їх фінтех-партнеру. Той, в свою чергу, перепродасть борг якомусь хедж-фонду або покупцеві облігацій або проведе сек'юритизацію позики і переоформить її у великий комплект з тисяч подібних кредитів, нічим не підкріплених, що веде до розбалансування фінансового сектору.

Про зміну комунікації з клієнтом і нові технології в банківській сфері – в матеріалі «Технологічний банк, або як трансформуються відділення в найближчому майбутньому».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті