Премії керівництву «Нафтогазу» за виграні $2,9 млрд від «від Газпрому» ще не призначено – Вітренко

Премії керівництву «Нафтогазу» за виграні $2,9 млрд від «від Газпрому» ще не призначено – Вітренко

За контрактами, група працівників НАК має отримати близько 1% від отриманих грошей

Премії керівництву «Нафтогазу» за виграні $2,9 млрд від «від Газпрому» ще не призначено – Вітренко
Юрій Вітренко
Уніан

Трудові контракти окремих працівників НАК «Нафтогаз України» передбачають отримання премій за те, що компанія отримала від російського «Газпрому» $2,9 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Про це виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко написав на своїй сторінці у Facebook.

Він розповів, що за контрактами група працівників компанії справді має отримати  до 1% від виграшу в Стокгольмському арбітражі, втім наразі премії не нараховані.

«В медіа та соцмережах активно обговорюють премію топ-менеджерів «Нафтогазу», яку ніхто ще, очевидно, не отримав. …Наразі можу абсолютно чесно стверджувати, що премії за отримані від «Газпрому» напередодні Нового року $2,9 мільярди ще не були призначені. Хоча це дійсно прямо передбачено трудовими контрактами конкретних працівників компанії», – написав Вітренко.

Він наголосив, що особисто йому призначити виплату преміальних може лише Рада правління «Нафтогазу».

Вітренко також прокоментував отримання премій після виграних у «Газпрому» $2,1 млрд (у вигляді газу) у лютому 2018 року.

«Я не просив та не лобіював розмір премії. Отримав таку, яку визначили. У моєму конретному випадку премія була призначена за результат, який передусім залежав від моїх конкретних дій (англійською – controllable factors). Тобто не від якихось незалежних від мене чинників, і точно не від підвищення цін на газ», – наголосив один виконавчий директор «Нафтогазу».

Вітренко також зазначив, що народ України як власник зацікавлений у тому, щоб топ-менеджери «ефективно керували державною компанією в інтересах українців, а не шукали способу заробити, отримавши «відкат» за свідомо неефективні рішення чи контракти».

Як повідомляв Mind, голова правління НАК Андрій Коболєв заявив, що $2,9 млрд, отриманими від РФ за рішенням Стокгольмського арбітражу, буде розпоряджатися Уряд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію