Захворіло у світі
1,464,852
Померло у світі
85,397
Вилікувалось у світі
315,105
Захворіло в Україні
1668
Померло в Україні
52
Вилікувалось в Україні
35
Парламент попередньо ухвалив зміни до Конституції щодо створення допоміжних органів ВР

Парламент попередньо ухвалив зміни до Конституції щодо створення допоміжних органів ВР

У Конституції закріплюється право ВР створювати допоміжні консультативно-дорадчі органи

Парламент попередньо ухвалив зміни до Конституції щодо створення допоміжних органів ВР
Фото: УНІАН

Парламент ухвалив  постанову про попереднє схвалення законопроекту про внесення змін до статті  85 Конституції України (щодо консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів Верховної Ради України) (1028\П1). За таке рішення проголосували 249 народних депутатів, проти – 57, утримались – 63, не голосували – 23, передає кореспондент Mind.

Як зазначив, доповідаючи положення ухваленої постанов заступник голови Ккмітету з питань правової політики Валерій Божик  зазначив, відповідний законопроект  законопроект був направлено до КСУ на предмет його відповідності ст 157 та 158 Конституції України. 29 жовтня КСУ у своєму висновку що даний проект закону є таким «який відповідає ст 157 і 158 Конституції України» без одних застережень.

За словами повідача, даним проектом закону пропонується доповнити  85 статтю Основного Закону, яка встановлює повноваження ВР положенням,ю згідно з яким український парламент може створювати в межах коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення свої повноважень консультативні, дорадчі та інші допоміжні органи.

«Пропоновані зміни зумовлені необхідністю закріплення вказаного повноваження ВР в основному законі, що в свою чергу буде кореспондуватися із положеннями ст 6 Конституції України, де закріплено, що органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України.

Він не уточнив, про створення яких саме допоміжних органів йдеться, але зазначив: «Саме ми з вами будемо створювати в разі необхідності ті консультативні, дорадчі чи інші допоміжні органи».

«Мова йде про те, що консультативно-дорадчий орган може бути утворений ВР в тому випадку, коли вона за це проголосує. Тобто автоматичного створення органів не буде. Ми легітимізуємо таким чином повноваження парламенту утворювати будь-які органи, які парламент буде вважати за необхідне», – сказав доповідач. 

За словами представника президента у Конституційному Суді Федора Веніславскького, «таким чином парламент зможе створювати наприклад, комісію при ВР щодо кодифікації законодавства у якійсь певній сфері, або це може бути робоча група, до якої будуть входити не лише народні депутати, але й фахівці в галузі права, які працюватимуть не на підставах трудового договору, а через те, що …їм цікава певна сфера і іони хочуть долучитися до тієї  проблеми, яка потім буде розглядатися ВР».

Як повідомляв Mind, 3 вересня ВР направила закон, запропонований президентом Володимиром Зеленським про створення допоміжних органів ВР до КСУ. Тоді за спрямування даного проекту закону до КСУ проголосували 264 народних депутати.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію