Коронавірус COVID-19
Захворіло у світі
660,706 осіб
Померло у світі
30,652 особи
Вилікувалось у світі
139,415 осіб
Захворіло в Україні
356 осіб
Померло в Україні
9 осіб
Вилікувалось в Україні
6 осіб
Рада не скасувала закон про зарплати держслужбовців, ухвалений із порушеннями

Рада не скасувала закон про зарплати держслужбовців, ухвалений із порушеннями

Генеральний прокурор отримуватиме близько 300 000 грн на місяць, а його заступники - близько 250 000 грн

Рада не скасувала закон про зарплати держслужбовців, ухвалений із порушеннями
Фото: УНІАН

Парламент ухвалив постанову, якою скасував ухвалення в цілому закону про перезавантаження влади щодо визначення розмірів посадових окладів та інших складових оплати праці, грошового забезпечення працівників правоохоронних та інших органів державної влади. За ухвалення такого рішення проголосували 84 народних депутатів, проти – 35, утрималось – 237, не голосував – 41 депутат, передає кореспондент Mind.

Зокрема парламент відмовився ухвалити постанову про скасування рішення Верховної Ради від 20 грудня 2019 року про прийняття в цілому проекту Закону про внесення змін до Розділу ІI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади» (щодо визначення розмірів посадових окладів та інших складових оплати праці, грошового забезпечення працівників правоохоронних та інших органів державної влади) (2572-П).

Як зазначила доповідач з даного питання народний депутат Ірина Геращенко,  закон, ухвалення якого в цілому пропонувалося скасувати, «було прийнято з грубими порушеннями за основу та в цілому  і мова там іде про те, що законом (2572) визначаються зарплати любимчиків цієї влади –  НАБУ, Антикорупційний суд, але туди не увійшли інші, такі як Верховний суд, Конституційний суд і самі народні депутати України, якім і досі зарплати вираховуються у прив’язці до членів Кабінету Міністрів постановою Кабінету Міністрів».

Під час обговорення даного питання голова фракції Блоку Петра Порошенка  Артур Герасимов повідомив інформацію про зарплати деяких посадовців. «Чи знаєте ви, яка зарплата буде у генерального прокурора? … більше 300 000 грн на місяць…, а у заступників генерального прокурора – більше 200 000 – 250 000 грн на місяць… Чи ви знаєте зарплати міністрів? Починаючи від 200 000 – 250 000 тис грн», – сказав парламентар.

Раніше Mind писав, що парламент ухвалив зміни до Конституції щодо скасування адвокатської монополії. Також депутатами було попередньо ухвалено закон про зміни до Конституції щодо створення допоміжних органів ВР.У Конституції закріплюється право ВР створювати допоміжні консультативно-дорадчі органи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію