Рада планує звільнити від сплати ПДВ ввезення в Україну медвиробів, закуплених за державні кошти

Рада планує звільнити від сплати ПДВ ввезення в Україну медвиробів, закуплених за державні кошти

Це може призвести до недоотримання бюджетом-2020 доходів від сплати ПДВ, але не розбалансує заплановані доходи бюджету

Рада планує звільнити від сплати ПДВ ввезення в Україну медвиробів, закуплених за державні кошти
Фото: УНІАН

Верховна Рада ухвалила у першому читанні проєкт закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підвищення доступності лікарських засобів, медичних виробів та інших товарів, які закуповуються за кошти державного бюджету, та створення умов для закупівель у сфері охорони здоров'я за кошти державного бюджету» (2539) . За таке рішення проголосували 278 народних депутатів, проти – 1, утримались – 93, не голосували 22 депутати, передає кореспондент Mind.

Як зазначив доповідач з даного питання, голова комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький, цей законопроект має на меті «створення сприятливих умов для функціонування закупівель у сфері охорони здоров’я, забезпечення максимальної економії бюджетних коштів, що виділяється державою на забезпечення населення необхідними ліками та медичними виробами».

Для цього даним проєктом закону вносяться зміни до Податкового кодексу, якими тимчасово, до 1 січня 2023 року звільнюються від оподаткування податком на додану вартість усі операції з введення та постачання лікарських засобів та медичних виробів, що будуть закуповуватись та здійснюватись закупівельними організаціями Міністерства охорони здоров’я.

Також цим законом передбачене, що при обчисленні податку на прибуток не нараховується податок на прибуток на податкову різницю, о виникає у закупівельної агенції, МОЗ внаслідок операцій з безоплатної передачі лікарських засобів, придбаних за кошти державного бюджету, або кошти глобального фонду для боротьби зі СНІДОМ, туберкульозом та малярією.

Прийняття цього законопроєкту, на думку Радуцького, дозволить підвищити економію бюджетних коштів, закуповувати більше ліків для пацієнтів за державними програмами, та усунути перешкоди, зумовлені особливостями адміністрування податку.   

Водночас у пояснювальній записці до законоропроєкту зазначається, що  «прийняття законопроєкту здатне призвести до недоотримання державним бюджетом сум податку на додану вартість, що підлягатимуть сплаті з операцій з постачання та ввезення на митну територію України медичних товарів, які закуповуватимуться за кошти державного бюджету закупівельною організацією».

Крім того на думку авторів закону прийняття законопроєкту здатне призвести до недоотримання  держбюджету сум податку на додану вартість, що підлягатимуть сплаті з операцій з постачання та ввезення на митну територію України медичних товарів, які закуповуватимуться за кошти державного бюджету закупівельною організацією. «Водночас, наразі відповідні суми податку на додану вартість не враховуються у складі очікуваних надходжень державного бюджету України, оскільки аналогічні операції здійснюються спеціалізованими організаціями, що здійснюють закупівлі, зі звільненням від податку на додану вартість», – зазначено у пояснювальній записці.

Разом з тим, очікувана загальна економія бюджетних коштів при здійсненні закупівель через закупівельну організацію, за умови функціонування в аналогічних спеціалізованим організаціям умовах, може досягати понад 30%.

«Таким чином, прийняття законопроєкту не повинно призвести до розбалансування прогнозованих надходжень та витрат державного бюджету України», – вважають автори проєкту закону.

Як повідомляв Mind, у жовтні 2019 року рада ухвалила за основу законопроєкт про посилення кримінальної відповідальності за обіг фальсифікованих ліків. Ним пропонується передбачити зміни Кримінального кодексу щодо додаткових кваліфікуючих ознак та підвищення відповідальності за фальсифікацію лікарських засобів або їхній обіг.

Детальніше про закладені у бюджеті на 2020 рік доходи та видатки бюджету читайте матеріалі Mind: Реалії бюджету-2020: хто отримає найбільше порівняно з 2019 роком. А які видатки буде скорочено і чому.

 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті