Захворіло у світі
31,328,238
Померло у світі
964,839
Вилікувалось у світі
21,503,496
Захворіло в Україні
181,237
Померло в Україні
3,642
Вилікувалось в Україні
79,901
Приєднання України до системи закупівель НАТО буде корисним обом сторонам – Кулеба

Приєднання України до системи закупівель НАТО буде корисним обом сторонам – Кулеба

Україна готова провести виставку досягнень підприємств оборонної промисловості України в штаб-квартирі НАТО 2020 року

Приєднання України до системи закупівель НАТО буде корисним обом сторонам – Кулеба
Фото: УНІАН

Після приєднання до послуг та партнерств Агенції НАТО з підтримки і постачання (NATO Support and Procurement Agency – NSPA) Україна матиме повноцінний доступ до системи закупівель альянсу. Про це йшлося під час зустрічей із керівництвом НАТО української делегації на чолі з віце-прем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитром Кулебою, повідомляє пресслужба Кабінету Міністрів.

«Система закупівель Агенції НАТО з підтримки і постачання – це своєрідний натівський ProZorro. Ми переконані, що участь України в цій системі зробить сильнішою й Україну, і НАТО. Це вписується в логіку дій Уряду зі створення нових можливостей для українських експортерів. По суті, йдеться про євроатлантичну інтеграцію української оборонної промисловості», – зауважив віце-прем’єр-міністр.

Кулеба пояснив, що у такий спосіб Україна зможе повноцінно інтегруватися в систему закупівель альянсу, а українські виробники зможуть брати участь у тендерах НАТО та продавати свою продукцію іноземним замовникам і наближатися до стандартів альянсу.

Зі свого боку заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Світлана Панаіотіді попросила високопосадовців альянсу відрядити до України спеціалістів для проведення консультацій із користування системою закупівель, яку використовує NSPA.

За її словами, у лютому-березні 2020 року відбудеться семінар із представниками української оборонної промисловості щодо порядку безкоштовної реєстрації українських підприємств в електронному каталозі NSPA для виробників оборонної продукції.

Також вона запропонувала організувати виставку можливостей та досягнень окремих підприємств оборонної промисловості України в штаб-квартирі НАТО 2020 року.

«Такий захід, з одного боку, сприятиме підвищенню рівня поінформованості спільноти НАТО про потенціал оборонно-промислового комплексу України, з іншого – збільшить шанси залучення вітчизняних підприємств до виконання контрактів для потреб альянсу», – зазначила Панаіотіді.

Раніше повідомлялося, що Україна отримає приміщення в штаб-квартирі НАТО. Добровільний внесок України в НАТО становитиме 850 000 євро.

Нагадаємо: країни – члени Північноантлантичного альянсу узгодили нову структуру фінансових внесків в організацію. Відповідно до нової формули частки витрат більшості європейських союзників і Канади зростатимуть, тоді як частка США знизиться

Один із чиновників Міністерства оборони США заявив телеканалу, що зекономлені гроші допоможуть фінансувати інші військові зусилля США в Європі, зокрема, програми в таких країнах, які не входять у НАТО, наприклад в Україні та Грузії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті