Захворіло у світі
1,464,852
Померло у світі
85,397
Вилікувалось у світі
315,105
Захворіло в Україні
1668
Померло в Україні
52
Вилікувалось в Україні
35
Бізнес проти виведення медвиробів з системи ProZorro – ЄБА

Бізнес проти виведення медвиробів з системи ProZorro – ЄБА

За даними ProZorro, минулого року держава зекономила на закупівлях медобладнання понад 600 млн грн

Бізнес проти виведення медвиробів з системи ProZorro – ЄБА

Бізнес-спільнота вважає, що законопроєкт №2563, яким учасникам торгів з медичних виробів пропонується відмовитись від використання  порталу ProZorro, призведе до корупції та збитків.

Про це заявляє Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА). Відповідну заяву розміщено на сайті організації.

Нагадаємо, проєктом Закону України №2563  (зареєстрований Верховною Радою 10 грудня 2019 року) запропоновано вивести медичні вироби з-під дії Закону України «Про публічні закупівлі», тобто – не використовувати для їх закупівель систему ProZorro.

«По суті, саме поняття «торгів» було б під питанням  – адже учасникам достатньо було б лише укласти відповідний договір, а процес вибору оптимального постачальника необхідної продукції був би неконтрольований», – прокоментували законопроєкт у ЄБА.

«В результаті торгів 2019 року за відкритою процедурою було укладено договорів на суму 8,19 млрд грн на товари з групи медичного обладнання», – повідомляє Асоціація.

Натомість очікувана вартість усіх цих лотів становила 8,85 млрд грн, тобто лише за рік завдяки ProZorro держава зекономила на закупівлях медобладнання понад 600 млн грн, йдеться в офіційній заяві бізнесу.

Зазначається, що ЄБА вже звернулася до ініціаторів законопроєкту з проханням про його доопрацювання та вилучення відповідного положення.

Як писав Mind, Великобританія заявила про намір виділити 4 млн фунтів на реформи галузі охорони здоров'я України до березня 2021 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію