Захворіло у світі
1,464,852
Померло у світі
85,397
Вилікувалось у світі
315,105
Захворіло в Україні
1668
Померло в Україні
52
Вилікувалось в Україні
35
Парламент ухвалив закон щодо вдосконалення адміністрування податків

Парламент ухвалив закон щодо вдосконалення адміністрування податків

Ухваленим законом вносяться зміни до низки законів і кодексів та 63 інших законодавчих актів, які розподіляють повноваження між органами податкової та органами митної служби

Парламент ухвалив закон щодо вдосконалення адміністрування податків
Фото: УНІАН

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (№1209-1) – у другому читанні та в цілому. За таке рішення проголосували 256 народних депутатів, проти – 4, утрималось – 103, не голосували – 38, передає кореспондент  Mind. 

Як зазначається в пояснювальній записці до закону, ним передбачено внесення змін до закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» для приведення у відповідність до діючого законодавства назв центральних органів виконавчої влади, що здійснюють адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування; уточнення порядку направлення вимоги про сплату недоїмки з єдиного внеску. Також передбачено внесення змін до розміру штрафних санкцій за порушення вимог, передбачених законом; виключення обов’язку контролюючого органу про надання інформації Пенсійному фонду про узгодження результатів перевірок в частини нарахування єдиного внеску.

Також вносяться зміни до закону «Про державну підтримку сільського господарства України» та до закону «Про державну підтримку сільського господарства України», які передбачають уточнення формули розрахунку питомої ваги вартості реалізованих сільськогосподарських товарів, при досягненні якої у сільськогосподарського товаровиробника виникає право на отримання бюджетної дотації. Крім того запроваджується обов’язок повідомлення особи, що претендує на отримання бюджетної дотації, про всіх пов’язаних осіб, що є отримувачами державної підтримки.

Також законом вносяться зміни до закону  «Про внесення змін до Закону України «Про управління об’єктами державної власності», що стосується включення Податкового Кодексу України до переліку законодавчих актів, що формують законодавство про управління об'єктами державної власності; надаються повноваження Кабінету Міністрів щодо визначення порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку господарськими товариствами, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, та господарськими товариствами, 50% і більше акцій яких знаходяться у статутних капіталах господарських товариств, частка держави яких становить 100%. Також запроваджується відповідальність згідно з положеннями Податкового Кодексу у разі неподання або несвоєчасне подання платниками частини чистого прибутку (дивідендів) до контролюючих органів розрахунку частини чистого прибутку, дивідендів на державну частку або порушення правил нарахування та сплати цих платежів; покладається обов’язок щодо контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати до бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями та дивідендів на державну частку господарськими товариствами, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, а також стягнення зазначених платежів до бюджету на Державну податкову службу (ДПС).

Зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» передбачають приведення у відповідність до діючого законодавства назв центральних органів виконавчої влади.

Зміни вносяться і у закон «Про благодійну діяльність та благодійні організації». Вони  передбачають включення до Реєстру волонтерів осіб, задіяних у здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, що здійснюються шляхом проведення операції Об'єднаних сил.

До закону «Про митний тариф» вносяться зміни, які передбачають встановлення ставки мита на тютюновмісні вироби для електричного нагрівання за допомогою підігрівача з електронним управлінням.

Також законом запроваджуться зміни до закону «Про державну службу» які передбачають можливість встановлення Податковим та Митним кодексами України окремих особливостей проходження державної служби та оплати праці в центральних органах виконавчої влади, що реалізують державну податкову та митну політики.

У закон «Про судовий збір» вносяться зміни в частині встановлення максимальної величини ставки судового збору за поданням до адміністративного суду апеляційної або касаційної скарги на рішення суду.

В цілому ухваленим законом вносяться зміни до 63 інших законодавчих актів України, якими узгоджується питання розподілу повноважень між органами податкової та органами митної служби та якими чітко визначено, що контролюючий орган – це орган, який визначений Податковим кодексом Украіни.

Даний закон є  пов’язаним із проектом закону  «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві», який спрямований на запровадження міжнародних стандартів податкового контролю для всіх учасників міжнародної торгівлі та імплементацію норм, передбачених Планом протидії практикам розмивання оподатковуваної бази й виведення прибутку з-під оподаткування (далі – План дій BEPS), реформування інституту фінансової відповідальності та удосконалення процедури адміністрування податків та зборів.

Про те, чому українському бізнесу, який використовує іноземні компанії у своїй діяльності, доведеться прийняти нові виклики читайте у матеріалі Mind: «Очікування vs реальність: що зміниться для українського бізнесу в іноземних юрисдикціях у 2020 році. Про правила іноземного законодавства та податкові наслідки для національних компаній».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію