Розгляд закону «про неповернення ПриватБанку Коломойському» перенесуть на лютий – НБУ

Розгляд закону «про неповернення ПриватБанку Коломойському» перенесуть на лютий – НБУ

Кардинальних змін немає, але дещо треба узгодити – Рожкова

Розгляд закону «про неповернення ПриватБанку Коломойському» перенесуть на лютий – НБУ
Катерина Рожкова
Уніан

Перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова повідомила, що законопроєкт №2571, який має унеможливити повернення виведених з ринку банків колишнім власникам, на цій сесії Верховної Ради депутати розглянути не встигнуть.

Про це вона заявила під час пресбрифінгу з журналістами 16 січня.

Прийняття законопроєкту №2571, який у народі вже охрестили законом «про неповернення ПриватБанку Коломойському», є однією з вимог МВФ для схвалення нової трирічної програми для України на $5,5 млрд.

Втім раніше лютого цей закон у Верховній Раді розглядатися не буде.

«Ця сесія є коротка, і вона завершується на цьому тижні, й ми вже не встигаємо. Але до лютого в нас є час доопрацювати з комітетом, пройти комітет і вийти на початок лютого. Тому я знову ж таки оптимістично ставлюся до цього», – прокоментувала Рожкова.

Вона також повідомила, що наразі законопроєкт перебуває на стадії доопрацювання у профільному комітеті.

«Там немає якихось кардинальних змін. Просто є окремі позиції, яка нам потрібно узгодити. …Нам потрібний час на узгодження певних позицій. Порядок роботи був такий, що ми працювали в т.ч. з консультантами, нашими міжнародними партнерами, напрацювали проєкт і віддали його комітету, а зараз йде процес узгодження», – прокоментувала Рожкова.

Заступниця голови НБУ також наголосила, цей закон однозначно є prior action (попередньою умовою) від МВФ.

«Головне, що законопроект є», – додала вона та зазначила, що наразі про дедлайни участі в раді директорів МВФ мова не йде, а низку вимог МВФ із розряду prior actions Україна вже виконала.

Як повідомляв Mind, раніше в Уряді наголосили, що законопроєкт №2571 – «не тільки про ПриватБанк» та не є «антиколомойським».

11 грудня 2019 року Кабмін подав на розгляд Верховної Ради України законопроєкт №2571 про заборону повернення неплатоспроможних банків їх колишнім власникам, що є однією з ключових вимог МВФ.

Також нагадаємо, що ПриватБанк був націоналізований у  грудні 2016 року.

У квітні 2019 року Окружний адміністративний суд Києва визнав націоналізацію фінустанови незаконною. В свою чергу НБУ, Мінфін та націоналізований ПриватБанк подали апеляцію на це рішення.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло