Розгляд закону «про неповернення ПриватБанку Коломойському» перенесуть на лютий – НБУ
Кардинальних змін немає, але дещо треба узгодити – Рожкова

Перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова повідомила, що законопроєкт №2571, який має унеможливити повернення виведених з ринку банків колишнім власникам, на цій сесії Верховної Ради депутати розглянути не встигнуть.
Про це вона заявила під час пресбрифінгу з журналістами 16 січня.
Прийняття законопроєкту №2571, який у народі вже охрестили законом «про неповернення ПриватБанку Коломойському», є однією з вимог МВФ для схвалення нової трирічної програми для України на $5,5 млрд.
Втім раніше лютого цей закон у Верховній Раді розглядатися не буде.
«Ця сесія є коротка, і вона завершується на цьому тижні, й ми вже не встигаємо. Але до лютого в нас є час доопрацювати з комітетом, пройти комітет і вийти на початок лютого. Тому я знову ж таки оптимістично ставлюся до цього», – прокоментувала Рожкова.
Вона також повідомила, що наразі законопроєкт перебуває на стадії доопрацювання у профільному комітеті.
«Там немає якихось кардинальних змін. Просто є окремі позиції, яка нам потрібно узгодити. …Нам потрібний час на узгодження певних позицій. Порядок роботи був такий, що ми працювали в т.ч. з консультантами, нашими міжнародними партнерами, напрацювали проєкт і віддали його комітету, а зараз йде процес узгодження», – прокоментувала Рожкова.
Заступниця голови НБУ також наголосила, цей закон однозначно є prior action (попередньою умовою) від МВФ.
«Головне, що законопроект є», – додала вона та зазначила, що наразі про дедлайни участі в раді директорів МВФ мова не йде, а низку вимог МВФ із розряду prior actions Україна вже виконала.
Як повідомляв Mind, раніше в Уряді наголосили, що законопроєкт №2571 – «не тільки про ПриватБанк» та не є «антиколомойським».
11 грудня 2019 року Кабмін подав на розгляд Верховної Ради України законопроєкт №2571 про заборону повернення неплатоспроможних банків їх колишнім власникам, що є однією з ключових вимог МВФ.
Також нагадаємо, що ПриватБанк був націоналізований у грудні 2016 року.
У квітні 2019 року Окружний адміністративний суд Києва визнав націоналізацію фінустанови незаконною. В свою чергу НБУ, Мінфін та націоналізований ПриватБанк подали апеляцію на це рішення.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].