ЄС може заборонити технологію розпізнавання облич в громадських місцях
Заборона діятиме протягом 5 років, щоб держави могли розробити надійну методологію оцінки впливу технології розпізнавання осіб і можливих заходів з управління ризиками

Європейський союз розглядає можливість заборони технології розпізнавання облич в громадських місцях на термін до п'яти років, щоб за цей час держави могли виробити правила, які обмежуватимуть можливості штучного інтелекту. Про це пише Reuters.
План виконавчої влади ЄС,викладений в 18-сторінковому офіційному документі, розроблено на тлі глобальних дебатів про системи, які управляють ШІ і широко використовуються правоохоронними органами.
Комісія ЄС заявила, що, ймовірно доведеться ввести нові жорсткі правила, щоб укріпити існуючі норми, що захищають права європейців на недоторканість приватного життя та права захист особистих даних.
«Протягом трьох-п'яти років ми зможемо визначити і розробити надійну методологію оцінки впливу технології розпізнавання осіб і можливих заходів з управління ризиками », – йдеться в документі ЄК.
В документі наголошується, що виключення можуть бути зроблені для безпекових проектів, а також для досліджень та розробок.
Якщо документ ухвалять, обмеження торкнуться розробників як розробників ШІ, так і користувачів.
Нагадаємо: минулого місяця Китай увів обов’язкове сканування облич для входу в інтернет. Це , за словами влади КНР, робиться для захисту законних прав та інтересів громадян в кіберпросторі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].