НАБУ вирішило допитати 10 000 працівників «Укрлендфармінгу»
Компанія вважає дії НАБУ неправомірними та просить допомоги в Зеленського

Детективи Національного антикорупційного бюро України мають намір допитати понад 10 000 працівників компанії «Укрлендфармінг», одного з найбільших агровиробників України. Група компаній «Укрлендфармінг» вважає дії детективів НАБУ неправомірними. Про це йдеться у зверненні групи до президента Володимира Зеленського.
«Ми зіткнулися з ситуацією, яка ще раз доводить, що детективи НАБУ порушують закон і не зацікавлені в об'єктивному підході до справи, яка пов'язана з акціонером нашої компанії Олегом Бахматюком. Більш того, вони продовжують переслідувати бізнес-структури, де працює величезна кількість людей. І ми вважаємо, що дії детективів НАБУ спрямовані на те, щоб зірвати посівну кампанію в одному з найбільших агрохолдингів України. Головна причина – особиста помста директора НАБУ Артема Ситника, який нещодавно був внесений у реєстр корупціонерів», – йдеться у зверненні.
Окрім того, в компанії розповіли, що 15 січня детективи НАБУ провели несанкціоновані допити людей в с. Токарі Лозвицького району Полтавсьої області «без будь-яких процесуальних документів, як повинно бути згідно з нормами чинного законодавства, відібрали пояснення конфіденційної інформації, а саме стосовно заробітної плати»
«На наступний день ці ж детективи прибули на територію Лохвицького цукрового заводу м Заводське. У кабінеті директора вони повідомили, що повинні опитати 10 000 чоловік про їх заробітні плати без будь-яких правових і процесуальних підстав і відповідних документів», – йдеться у зверненні.
В «Укрлендфармінгу» вважають, що ці дії направлені на дестабілізацію компанії, в якій працює майже 30 000 осіб, щоб посіяти серед них сум'яття, залякати їх і фактично зірвати посівну, яка зараз знаходиться в стадії підготовки».
«Для нас незрозуміло, яким чином такі дії можуть стосуватися кримінальної справи проти Олега Бахматюка і ВіЕйБі банку. Ми бачимо, що керівник НАБУ – Ситник, керуючись бажанням помститися після того, як суд визнав його корупціонером, абсолютно не дотримується ніяких правових норм», – йдеться у зверненні.
У компанії заявили, якщо тиск не припиниться, «Укрлендфармінг» робитиме публічні кроки у відповіль.
«Звичайно, у нас немає ні армії, ні солдат, ні інших можливостей, які є в силових структурах. Ми змушені будемо виводити людей на протести замість того, щоб вони займалися землеробством і приносили користь своїм сім'ям і державі. Єдине, чого вони вимагатимуть, – це збереження своїх робочих місць, які хоче в них відібрати корупціонер Артем Ситник», – наголошує компанія.
Нагадаємо: за даними НБУ, заборгованість Олега Бахматюка перед державою складає 29,3 млрд грн..
Бахматюк винен 11 млрд грн Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО), який виплатив цю суму вкладникам двох банків – «Фінансова ініціатива» та ВіЕйБі Банку, власником яких був Бахматюк. Заборгованість власника вищезгаданих банків перед НБУ за кредитами рефінансування банків – 10,6 млрд грн. Та ще 7,7 млрд грн – борг перед трьома державними банками.
Як повідомлялось, у грудні 2019 року директор НАБУ Артем Ситник був внесений до реєстру осіб, які здійснили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].