НАБУ вирішило допитати 10 000 працівників «Укрлендфармінгу»

НАБУ вирішило допитати 10 000 працівників «Укрлендфармінгу»

Компанія вважає дії НАБУ неправомірними та просить допомоги в Зеленського

НАБУ вирішило допитати 10 000 працівників «Укрлендфармінгу»
фото www.facebook.com/ulfplc

Детективи Національного антикорупційного бюро України мають намір допитати понад 10 000 працівників компанії «Укрлендфармінг», одного з найбільших агровиробників України. Група компаній «Укрлендфармінг» вважає дії детективів НАБУ неправомірними. Про це йдеться у зверненні групи до президента Володимира Зеленського.

«Ми зіткнулися з ситуацією, яка ще раз доводить, що детективи НАБУ порушують закон і не зацікавлені в об'єктивному підході до справи, яка пов'язана з акціонером нашої компанії Олегом Бахматюком. Більш того, вони продовжують переслідувати бізнес-структури, де працює величезна кількість людей. І ми вважаємо, що дії детективів НАБУ спрямовані на те, щоб зірвати посівну кампанію в одному з найбільших агрохолдингів України. Головна причина – особиста помста директора НАБУ Артема Ситника, який нещодавно був внесений у реєстр корупціонерів», – йдеться у зверненні.

Окрім того, в компанії розповіли, що 15 січня детективи НАБУ провели несанкціоновані допити людей в с. Токарі Лозвицького району Полтавсьої області «без будь-яких процесуальних документів, як повинно бути згідно з нормами чинного законодавства, відібрали пояснення конфіденційної інформації, а саме стосовно заробітної плати»

«На наступний день ці ж детективи прибули на територію Лохвицького цукрового заводу м Заводське. У кабінеті директора вони повідомили, що повинні опитати 10 000 чоловік про їх заробітні плати без будь-яких правових і процесуальних підстав і відповідних документів», – йдеться у зверненні.

В «Укрлендфармінгу» вважають, що ці дії направлені на дестабілізацію компанії, в якій працює майже 30 000 осіб, щоб посіяти серед них сум'яття, залякати їх і фактично зірвати посівну, яка зараз знаходиться в стадії підготовки».

«Для нас незрозуміло, яким чином такі дії можуть стосуватися кримінальної справи проти Олега Бахматюка і ВіЕйБі банку. Ми бачимо, що керівник НАБУ – Ситник, керуючись бажанням помститися після того, як суд визнав його корупціонером, абсолютно не дотримується ніяких правових норм», – йдеться у зверненні.

У компанії заявили, якщо тиск не припиниться, «Укрлендфармінг» робитиме публічні кроки у відповіль.

«Звичайно, у нас немає ні армії, ні солдат, ні інших можливостей, які є в силових структурах. Ми змушені будемо виводити людей на протести замість того, щоб вони займалися землеробством і приносили користь своїм сім'ям і державі. Єдине, чого вони вимагатимуть, – це збереження своїх робочих місць, які хоче в них відібрати корупціонер Артем Ситник»,  – наголошує компанія.

Нагадаємо: за даними НБУ, заборгованість Олега Бахматюка перед державою складає 29,3 млрд грн..

Бахматюк винен 11 млрд грн Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО), який виплатив цю суму вкладникам двох банків – «Фінансова ініціатива» та ВіЕйБі Банку, власником яких був Бахматюк. Заборгованість власника вищезгаданих банків перед НБУ за кредитами рефінансування банків – 10,6 млрд грн. Та ще 7,7 млрд грн – борг перед трьома державними банками.

Як повідомлялось, у грудні 2019 року директор НАБУ Артем Ситник був внесений до реєстру осіб, які здійснили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті