Коронавірус COVID-19
Захворіло у світі
741,030 осіб
Померло у світі
35,114 осіб
Вилікувалось у світі
156,838 осіб
Захворіло в Україні
480 осіб
Померло в Україні
11 осіб
Вилікувалось в Україні
6 осіб
«Зміївська паперова фабрика» інвестувала 12 млн грн в установку з виробництва е/е з лушпиння соняшнику

«Зміївська паперова фабрика» інвестувала 12 млн грн в установку з виробництва е/е з лушпиння соняшнику

Поруч з підприємством знаходиться завод, де віджимають масло, а лушпиння можна використовувати для виробництва електроенергії

«Зміївська паперова фабрика» інвестувала 12 млн грн в установку з виробництва е/е з лушпиння соняшнику
Фото: pixabay.com

Виробник різної паперу «Зміївська паперова фабрика» інвестував 12 млн грн у створення установки з виробництва електроенергії для власних потреб з лушпиння соняшнику, аналоги якої в Україні відсутні. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

В даний час розпочато тестування екоустановкі, проектна потужність якої не уточнюється, але вона повністю покриє потреби фабрики в електроенергії.

Фабрика вже кілька років виробляє папір з вторсировини, використовуючи упаковки TetraPack з-під соків і молока.

«Щомісяця підприємство відвантажує близько 1000 тонн паперу, більшість якої йде на створення книг. При цьому, для нагріву води і її випаровування спалюється 200 000 куб. м газу. Два роки тому на фабриці вирішили відмовитися від газу і для здешевлення витрат на енергоресурси перейти на альтернативне паливо «, – йдеться в повідомленні прес-служби.

Поруч з підприємством знаходиться завод, де віджимають масло, а лушпиння можна використовувати для виробництва електроенергії. 

«Два роки наша команда провела в суперечках, розрахунках і кресленнях. І, нарешті, побудували енергетичну установку висотою з п'ятиповерховий будинок. Вчора провели пробний запуск. Є інженерні недоліки, але це виправимо», – розповів співзасновник фабрики Віктор Круглов.

Він додав, що дефіциту сировини не буде, оскільки Україна найбільший експортер соняшникової олії.

«Ми знайшли постачальника фільтрів, який гарантує, що запиленість з труби фабрики буде значно менше, ніж запиленість повітря в Харкові», – додає Круглов.

Нагадаємо: протягом 2019 року інвестори вклали близько 3,7 млрд євро в будівництво сонячних, вітрових та біоелектростанцій в Україні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію