Єврокомісія знайшла заміну природному газу для енергетики

Єврокомісія знайшла заміну природному газу для енергетики

Головний фокус у бюджеті та у підтримці ЄС буде зроблений на інвестиції у кліматично дружні рішення

Єврокомісія знайшла заміну природному газу для енергетики
Мапа створена ETH Zurich
https://britishbusinessenergy.co.uk

Побудова кліматично-нейтральної європейської економіки буде основана на використанні нових видів енергетичного пального, тому водень і біогаз замістять природний газ в європейській енергетиці. Про це заявив речник Єврокомісії Тім Макфі, повідомляє Укрінформ.

За його словами, перехід до кліматично нейтральної економіки буде оснований на використанні широкого спектру джерел енергії та технологій.

«Роль природного газу як перехідного пального є важливою. Але головний фокус у бюджеті та у підтримці ЄС буде зроблений на інвестиції у кліматично дружні рішення, включаючи виробництво безвуглецевих газів, таких як водень, біогаз та гази з низьким вмістом вуглецю, які дедалі більше будуть замінювати природний газ. Ми маємо передбачити, щоб та інфраструктура, в яку ми інвестуємо зараз, була здатною підтримувати ці енергетичні ресурси», – зазначив  речник Єврокомісії.

Нагадаємо, нова Єврокомісія під керівництвом президента Урсули фон дер Ляєн поставила перед собою завдання перетворити Європу на кліматично нейтральний континент до 2050 року.

З цією метою Єврокомісія запропонувала так звану «Зелену угоду» ЄС, яка передбачає запровадження новітніх, дружніх до довкілля технологій у ключові сфери європейської економіки, включаючи промисловість, енергетику, транспорт та розвиток.

Mind повідомляв, що Україна хоче приєднатися до розробки та реалізації європейської «Нової зеленої угоди».

Також нагадаємо, що Європа збирається відмовитися від усіх газових проектів з 2022 року. Найбільш незадоволені – Німеччина, Польща, Угорщина і Румунія, які розраховували замінити вугільні ТЕС газовими.

Нещодавно обрана глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн пообіцяла зробити з Європейського інвестбанку двигун «зеленої» економіки. І банк включив в нову стратегію амбітну мету – за 10 років підтримати екологічні проекти на 1 трлн євро.

Водночас Крістін Лагард, яка нещодавно очолила Європейський центробанк, що визначає грошово-кредитну політику в єврозоні, пообіцяла ускладнити життя банкам та інвестфондам, які забувають про кліматичні ризики при оцінці вкладень. Для початку ці ризики будуть додані в стрес-тести банків. А потім може дійти і до змін вимог до капіталу: ті, хто вкладається в «брудну» економіку, змушені будуть створювати додаткові грошові резерви, що зробить таке кредитування менш привабливим і менш прибутковим для фінансистів.

Посилити нагляд за банками і враховувати кліматичні ризики при оцінці достатності капіталу пообіцяли Банк Англії і Бундесбанк.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло