Захворіло у світі
33,353,614
Померло у світі
1,001,644
Вилікувалось у світі
23,151,117
Захворіло в Україні
204,932
Померло в Україні
4,065
Вилікувалось в Україні
90,250
«Нафтогаз» оновив склад правління компанії: до нього входять п'ятеро осіб

«Нафтогаз» оновив склад правління компанії: до нього входять п'ятеро осіб

Також було оновлено статути «Укртрансгазу», «Укргазидобування», АТ «Укртранснафта», «Укрспецтрансгазу» та «Чорноморнафтогазу»

«Нафтогаз» оновив склад правління компанії: до нього входять п'ятеро осіб
Голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв
Фото: УНІАН

20 січня наглядова рада НАК «Нафтогаз України», діючи на підставі закону України «Про акціонерні товариства», оновила склад правління компанії. Про це 22 січня повідомила пресслужба компанії.

До складу правління увійшли: директор з юридичних питань «Нафтогазу» Ярослав Теклюк, фінансовий директор групи «Нафтогаз» Петер ван Дріл та виконавчий директор з трансформації групи «Нафтогаз» Отто Ватерландер.

Натомість, наглядова рада припинила повноваження членів правління компанії – Юрія Колбушкіна та генерального директора АТ «Укртранснафта» Миколи Гавриленка.

«Зміни набули чинності з моменту ухвалення», – зазначили в компанії.

Таким чином, до складу правління «Нафтогазу» наразі входять п’ять осіб: голова правління Андрій Коболєв, перший заступник голови правління Сергій Перелома, члени правління – Ярослав Теклюк, Петер ван Дріл та Отто Ватерландер.

«Цими змінами наглядова рада підтримала прагнення голови правління Андрія Коболєва трансформувати «Нафтогаз», підвищити його ефективність та продуктивність, посилити спроможність групи виконувати завдання акціонера. Як єдиний акціонер «Нафтогазу» уряд України ставить за мету підвищення безпеки постачання природного газу та енергетичної незалежності, а також створення прозорого і конкурентного ринку газу», – повідомляє пресслужба компанії.

Правління буде розглядати питання на рівні групи, які потребують обов’язкового рішення правління відповідно до Статуту. У структурі групи «Нафтогаз» більшість операційних рішень ухвалюватимуть керівники дивізіонів та директори групи за напрямами.

Наразі група «Нафтогаз» створила дивізіон «Інтегрований газовий бізнес», дивізіон «Нафта», дивізіон «Технічне забезпечення» та дивізіон «Нова енергія».

«Нафтогаз» вважає, що така нова структура допоможе пришвидшити реалізацію його стратегії, оскільки більше уваги приділятиметься запровадженню кращих світових практик, операційним цілям та підсумковим результатам.

«Нафтогаз» як єдиний акціонер також оновив статути АТ «Укртрансгаз», АТ «Укргазидобування», АТ «Укртранснафта», АТ «Укрспецтрансгаз», АТ ДАТ «Чорноморнафтогаз»: колегіальні виконавчі органи (правління і дирекції) заміняються на одноосібні органи управління.

«Ключовим елементом трансформації групи «Нафтогаз» є принцип персональної відповідальності. Це рішення наглядової ради є наступним важливим кроком на шляху до трансформації: тепер повноваження відповідатимуть обов’язкам керівників. Рішення прийматимуться у більш прозорий спосіб, а керівники стануть більш підзвітними», – підкреслив голова правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв.

Він упевнений, що ці рішення дозволять прискорити трансформацію «Нафтогазу» і забезпечити результати для народу України.

Раніше Mind писав, що президент Володимир Зеленський доручив прем'єр-міністру Гончаруку розібратися із зарплатами топ-чиновників та з «Нафтогазом».

оді Зеленський наголосив на необхідності розібратися із ситуацією, коли НАК «Нафтогаз» отримує з $2,9 млрд, отриманих Україною від РФ, $29 млн. «Вони теж повинні бути не тільки прагматичними менеджерами, а ще й залишатися людьми», – сказав Зеленський.

Президент доручив Гончаруку запропонувати такий вихід із ситуації який буде почути НАКом «Нафтогаз України». «Якщо вони не почують вас, то вони почують юристів, чи ще когось, чи буде повністю перезавантажений  НАК «Нафтогаз» і ми з вами повинні розробити цю стратегію, як це зробити тоді», – підкреслив президент.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті