Близько 40% працівників малого та середнього бізнесу не задоволені робочим середовищем - дослідження

Близько 40% працівників малого та середнього бізнесу не задоволені робочим середовищем - дослідження

Третина опитаних скаржиться на офісне середовище яке заважає працювати, а 60% відволікаються на шум і балачки

Близько 40% працівників малого та середнього бізнесу не задоволені робочим середовищем - дослідження
Фото: Shutterstock

Близько 40% працівників малого та середнього бізнесу (МСБ) не задоволені робочим середовищем через  недосконале технічне обладнання, відсутність кар’єрного росту та гнучкого графіка роботи. Про це свідчать данні проведенного компанією Lenovo дослідження.

Також дослідження виявило, що 38% опитаних відволікаються від роботи насамперед через технічні причини: задовгу передачу файлів і тривале завантаження програм. Понад 40% – не мають базових пристроїв для віддаленої роботи, таких як ноутбук чи планшет. Адже настільний комп’ютер і досі залишається основним робочим інструментом для більшості працівників (71%). Як наслідок, це не дозволяє бути мобільним, працювати за межами офісу й віддалено реалізовувати спільні з колегами проєкти. Ще досі більшість співробітників (74%) не мають доступу до хмарних сховищ і не можуть обирати технології, найбільш ефективні для виконання їхніх задач.

Однак керівники технічних відділів часто постають перед труднощами в процесі оновлення робочих пристроїв. 45% опитаних скаржаться на брак коштів, 32% – вказують на нестачу інформації від постачальників обладнання, що ускладнює диференціацію нових продуктів. 42% IT-відділів визнають проблему в самій команді, яка не достатньо обізнана й не має належного обладнання, щоб вирішувати поточні завдання з наявними пристроями.

Дослідження свідчить, що для найманих працівників продуктивність й перспектива кар’єрного росту не менш важливі за гроші. Більш ніж половина робітників малого та середнього  бізнесу (52%) мають можливість отримати підвищення на поточній роботі. Хоча на малих підприємствах (зі штатом до 9 людей) так вважають лише 44% опитаних. Безпосередньо впливає на продуктивність персоналу й робоча атмосфера. Третина респондентів переконані, що офісне середовище заважає їм ефективно виконувати роботу, а 60% відволікаються на шум і балачки колег. Тому можливість працювати віддалено стане додатковою перевагою і надихатиме на роботу.

На думку віце-президента із глобального маркетингу, досвіду користувачів та клієнтів Lenovo Діліпа Бхатія, «компанії малого та середнього бізнесу вперше запровадили відому нині ідею мобільної робочої сили. Цей принцип – найкращий серед можливих з метою поліпшити досвід співробітників за допомогою гнучких технологій. Хоча фінансовий стимул є важливим для залучення та утримання персоналу, малому та середньому бізнесу слід бути готовим інвестувати в інноваційні інструменти та технології – мобільні, гнучкі та всеосяжні».

В компанії зазначили, що у дослідженні Lenovo та Forrester Consulting взяли участь 813 працівників, а також 803 спеціалісти з покупки техніки різних світових компаній – зі штатом до тисячі співробітників. Дослідження проводилось на території Великобританії, США, Франції, Італії, Німеччини, Росії, Індії, Індонезії, Мексики, Сінгапура, Південної Кореї, Тайвані, Таїланду та В'єтнаму.

Довідково: Lenovo – технологічна компанія з капіталізацією $50 млрд, що має представництва у 180 країнах. Вона входить до переліку найбільших міжнародних компаній Fortune Global 500, у якому в 2019 році посіла 212 місце, піднявшись на 28 сходинок. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію