Українська енергетична біржа за рік збільшила продаж газу майже в 2,5 рази

Українська енергетична біржа за рік збільшила продаж газу майже в 2,5 рази

В 2019 УЕБ залучила до торгів природним газом 100 нових компаній

Українська енергетична біржа за рік збільшила продаж газу майже в 2,5 рази
фото Shutterstock

Українська енергетична біржа (УЕБ) в 2019 році реалізувала на торгах 388 млн куб м природного газу, що майже в 2,5 рази більше, ніж в попередньому році, і в 2,9 рази більше, ніж в 2017 році. Про це повідомляє УЕБ.

В минулому році відбулося 218 торгових сесій, з яких у них в 126 було реалізовано ресурс природного газу (в 2018 – 227 торгових сесій, в 2017 – 105).

У 2019 році УЕБ вдалося залучити до торгівлі за напрямком «Природний газ» 100 нових учасників. Таким чином, станом на кінець року акредитованими для торгівлі природним газом були 289 компаній.

Ініціаторами торгів природним газом були 44 компанії. З них найбільша кількість ініційованих позицій доводилося на «Крафт Енерджі», «Нафтогаз Трейдинг», ПГНК, «Де Трейдинг», ТД СКФ. Торгові сесії проводилися як на купівлю, так і на продаж ресурсу.

 Велике значення у зростанні активності учасників мав вихід на біржові торги «Нафтогаз Трейдинг». Компанія формувала стартові позиції 229 разів. Із виставлених 252 млн. куб. м. природного газу реалізовано 49%. Це найвищий абсолютний показник продажів серед інших компаній.

УЕБ також зазначила, що протягом року ціни зберігали постійну тенденцію до зниження. Так, наприклад, середньозважена ціна ресурсу грудня складала 5 307,08 грн/тис куб м з ПДВ, що є на 46% дешевше, ніж ціна ресурсу січня. Причини: конкуренція між американським скрапленим газом та російським трубопровідним, помірно тепла погода та ін.

Скоріше за все, як прогнозує УЕБ, у 2020 році ціна природного газу буде стабільно низькою. Загалом тенденція до зниження ціни негативно відображалась на активності ініціаторів/учасників торгів на УЕБ у 2019 році.

«Минулого року було досягнуто рекордного обсягу продажу природного газу на УЕБ за весь період існування біржі та значного зростання акредитованих учасників. Часто компанії, особливо державні підприємства, користувалися можливостями ініціювати торги на купівлю ресурсу та успішно закуповували газ на біржових торгах. У 2019 році було завершено всі організаційно-технічні заходи для запуску електронної торгової системи з торгівлі короткостроковими стандартизованими контрактами за принципом двостороннього аукціону. Початок торгівлі короткостроковими контрактами очікується у 2020 році» – повідомив генеральний директор УЕБ Олександр Коваленко.

Нагадаємо: у квітні минулого року УЕБ продала майже історичний мінімум газу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію