Захворіло у світі
134,719,328
Померло у світі
2,915,972
Вилікувалось у світі
76,537,874
Захворіло в Україні
1,841,137
Померло в Україні
36,779
Вилікувалось в Україні
1,405,826
Українка, що була пасажиром збитого українського літака, підозрювалася в торгівлі зброєю - CNN

Українка, що була пасажиром збитого українського літака, підозрювалася в торгівлі зброєю - CNN

Компанія, власником якої була Малахова, доставляла зброю в Лівію

Українка, що була пасажиром збитого українського літака, підозрювалася в торгівлі зброєю - CNN
CNN\LinkedIn

Однією з пасажирів українського літака, збитого іранською ракетою 8 січня біля Тегерану, була українка, яку підозрювали в незаконній торгівлі зброєю. Про це повідомляє CNN.

Йдеться про 38-річну Олену Малахову, яка була керівником двох компаній, що згадуються у звіті ООН в контексті тіньової торгівлі зброєю, що забезпечує затяжну громадянську війну в Лівії.

Малаховій було виділено місце в другому ряду рейсу 752 авіакомпанії «Міжнародні Авіалінії України» з Тегерана до Києва, згідно з планом розсаджування літака, який є в розпорядженні CNN.

Вона була одним з двох українських пасажирів у літаку, який зазнав катастрофи. Ще 9 українців були членами екіпажу.

Малахова була директором компанії SkyAviaTrans, яка базується в Україні, і співвласником пов'язаної фірми Volaris Business, офіс якої знаходиться в Единбурзі, Шотландія.

Компанії рекламують себе як пасажирські літаки і авіаперевезення. З серпня 2018 року Малахова була зареєстрована в офіційному реєстрі підприємств Великобританії як один з двох бенефіціарів-власників Volaris. Малахова також була директором SkyAviaTrans, повідомив CNN представник компанії.

Єдиний вантажний літак компанії SkyAviaTrans Іл-76 був знищений в результаті нападу безпілотника в Лівії в серпні 2019 року. Екіпаж з восьми осіб вижив.

SkyAviaTrans і Volaris заявили в той час, що рейс доставляв гуманітарну допомогу з турецької столиці Анкари. Однак на прес-конференції після інциденту самопроголошена Лівійська національна армія заявила, що вона підірвала літак, який був навантажений військовою технікою.

Пізніше експерти ООН підтвердили, що літак перевозив військовий вантаж великого обсягу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті