Уряд створив робочу групу щодо співпраці «УЗ» з німецьким Deutsche Bahn

Уряд створив робочу групу щодо співпраці «УЗ» з німецьким Deutsche Bahn

«Укрзалізниця» залишається під повним контролем української держави

Уряд створив робочу групу щодо співпраці «УЗ» з німецьким Deutsche Bahn
Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук
Фото: УНІАН

Відбулось перше засідання робочої групи по обговоренню деталей майбутньої співпраці «Укрзалізниці» із найбільшим німецьким залізничним оператором Deutsche Bahn. Про це 25 січня повідомила пресслужба Кабінету Міністрів.

«Нам важливо, щоб підписаний на початку лютого документ про співпрацю із Deutsche Bahn враховував всі важливі аспекти, включаючи безпекову та соціальну складову. Ми усвідомлюємо, що «Укрзалізниця» це стратегічно важливий для країни об’єкт. Тому зараз проводимо консультації з усіма зацікавленими сторонами, щоб почути всі думки», – сказав прем’єр-міністр Олексій Гончарук. 

До складу робочої групи увійшли представники Міністерства інфраструктури, «Укрзалізниці», профільного транспортного комітету Верховної Ради, ключових бізнес асоціацій та профспілок.

Найближчим часом має відбутись засідання транспортного комітету парламенту із запрошенням всіх зацікавлених сторін для проведення ґрунтовного обговорення майбутньої співпраці. 

Як зазначив міністр інфраструктури Владислав Криклій, протягом наступного тижня міністерство проведе консультації з  комітетом ВР, бізнес-асоціаціями, профільними організаціями та профспілками, щоб обговорити всі деталі угоди. 

Також готовність долучитись до робочої групи висловили представники Європейської бізнес-асоціації та представники профспілки залізничників і транспортних будівельників.

За словами Гончарука, українська залізниця залишається під повним контролем держави, тож пріоритет уряду – захистити інтереси всіх людей, які працюють в компанії та створити сучасну, комфортну та безпечну залізницю, базуючись на німецькому досвіді. 

Наразі українська сторона продовжує переговори з німецькими колегами для визначення самої моделі подальшої співпраці. «Про більш детальні подробиці буде відомо на початку лютого, коли українська сторона підпише з німецькою компанією Угоду про стратегічне партнерство», – повідомляє пресслужба уряду. 

Нагадаємо, як писав Mind, раніше Гончарук повідомив, що уряд хоче передати компанію «Укрзалізниця» в управління Deutsche Bahn.

Згодом в німецькій компанії уточнили, що Deutsche Bahn консультуватиме «Укрзалізницю», а не керуватиме нею, а у лютому представник компанії прибуде до Києва для підписання меморандуму про порозуміння, який передбачатиме деталі співпраці з «УЗ».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію