Україна завершила випуск 10-річних єврооблігацій

Україна завершила випуск 10-річних єврооблігацій

Інвестори з Великобританії, США та ЄС купили більшу частину випуску

Україна завершила випуск 10-річних єврооблігацій
Фото: УНІАН

Україна завершила випуск 10-річних єврооблігацій. Про це повідомила пресс-служба Міністерства фінансів України.

«27 січня Україна провела розрахунки за облігаціями зовнішніх державних позик (єврооблігаціями) на суму 1,25 млрд Євро, з дохідністю 4,375% та з погашенням у 2030 році. Єврооблігації знаходяться в лістингу на біржі Euronext Dublin», – зазначається в повідомленні пресслужби.

10-річні єврооблігації в основному були розміщені серед фондів, що управляють активами (85%), хедж фондів (7%) та пенсійних і страхових фондів (6%), тоді як частка банків склала 2%.

Інвестори з Великобританії, Сполучених Штатів Америки та країн Європейського Союзу купили більшу частину випуску при первинному розміщенні, їх частки склали 42%, 34% та 19% відповідно. Інвестори з Азії та країн Близького Сходу купили 5% випуску. 

«Кошти від розміщення нових єврооблігацій були перераховані на рахунки Державної казначейської служби України та будуть використані для фінансування державного бюджету», – також вказано у повідомленні.

Нагадаємо: Україна оголосила про випуск 10-річних єврооблігацій в євро 22 січня 2020 року. Цей випуск став другим за останні 15 років суверенним випуском українських єврооблігацій в євро.

У червні минулого року Україна розмістила на зовнішньому ринку запозичень випуск 7-річних єврооблігацій на 1 млрд євро під 6,75% річних. Це був перший за останні 15 років суверенний випуск українських єврооблігацій в євро.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію