Захворіло у світі
5,682,389
Померло у світі
354,944
Вилікувалось у світі
2,337,385
Захворіло в Україні
21,905
Померло в Україні
658
Вилікувалось в Україні
7,995
Криптовалюта, яку розробляє Китай, підірве панування долара на світовому ринку - Deutsche Bank

Криптовалюта, яку розробляє Китай, підірве панування долара на світовому ринку - Deutsche Bank

Цифрові платежі зростатимуть «зі швидкістю світла»

Криптовалюта, яку розробляє Китай, підірве панування долара на світовому ринку - Deutsche Bank
фото Shutterstock

Цифрова валюта, яка розробляється центральним банком Китаю, може змістити епіцентр глобальної економічної могутності. До такого висновку прийшли експерти Deutsche Bank, передає ForkLog.

У доповіді «Майбутнє платежів» вони відзначили, що країна зможе використовувати CBDC як «інструмент м'якої або жорсткої сили» в економіці.

«Фактично, якщо компанії, що займаються бізнесом в Китаї, будуть змушені прийняти цифровий юань, це, безумовно, підірве верховенство долара на світовому фінансовому ринку», – вказано в документі.

Незважаючи на бурхливий розвиток цифрових платежів, в Deutsche Bank вважають, що готівкові гроші залишаться в економіці ще мінімум 10 років.

Серед факторів, що сприяють цьому, опитані в різних країнах 3600 клієнтів банку назвали те, що з готівкою простіше контролювати витрати, легко розраховуватися, її приймають повсюдно і зберігається анонімність покупок.

Проте цифрові платежі будуть рости «зі швидкістю світла», що призведе до зникнення пластикових карт, вважають автори доповіді.

Мобільні платежі протягом наступних п'яти років виростуть в чотири рази, очікують в Deutsche Bank. Найбільшою мірою це торкнеться країн, що розвиваються.

Раніше колишній головний економіст МВФ Кеннет Рогофф також висловив думку, що фінансовому пануванню долара загрожує саме цифровий юань, а не Libra чи біткойни.

Як повідомлялося, Китай розробляє свою криптовалюту, вона буде схожа на Libra від Facebook.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті